بستن
ترنجی

گوگل در رقابت با تلگرام : پیام رسانی جدید با امکاناتی از جمله چت بوت ها

no thumb

مجله وال استریت اعلام کرد گوگل مشغول راه اندازی سرویس پیام رسان جدیدی است که امکاناتی شبیه تلگرام از جمله چت و بات در آن قرار گرفته باشد. این حرکت گوگل شاید پاسخی متقابل به تیم تلگرام است که این روزها محبوبیتی بی حد و اندازه به واسطه امکانات خود پیدا کرده. در ادامه مطلب با ترنجی همراه باشید.

در این پیام رسان جدید شما می‌توانید به دوستان خود مانند دیگر پیام رسان ها، پیام دهید اما در این سیستم چت بات ها هم می‌توانند جواب بعضی از سوال های شما و یا دوستانتان را دهند. این بات ها از پاسخ سوالات شما را از سرویس گوگل نو می‌یابند. به نوعی این سرویس مانند Google Now یا Siri می‌باشد با این تفاوت که به جای صحبت کردن، تایپ می‌کنید.در این سرویس گوگل، به توسعه دهندگان خود این اجازه را خواهد داد که بات های شخصی خود را نیز بسازند.

گوگل تا به حال موفقیت چندانی در زمینه سرویس های پیام رسان و اجتماعی نداشته و گوگل تاک که سرویس پیام رسان این کمپانی بوده در میان مردم محبوبیت چندانی پیدا نکرد. رقبای این سرویس مانند فیس بوک و سیستم پیام رسانش، سرویس واتس اپ، و اپل با سرویس آی‌مسیج عملکرد بسیار بهتری دارند. این موضوع باعث شده که گوگل وارد فضای پیام رسان ها شود و با نوآوری خود درچت بات ها، سودی عاید خود کند. با این حال عملکرد گوگل در این زمینه باید ارزیابی کرد چرا شروع و استارت سرویس هایی مانند Google+ نیز در ابتدا با هیاهو و شروعی فوق العاده همچنین رقیبی جدی برای فیسبوک خود را مطرح کرد ولی در ادامه کار با افول و کمبود نواوری در سرویس پیام رسانی و اجتماعی خود مواجه شد.

[su_button url=”http://www.gsmarena.com/google_allegedly_working_on_yet_another_messaging_service_this_time_with_chatbots-blog-15675.php” target=”blank” background=”#6AB999″]GSMAreena[/su_button]

0
0
برچسب ها: botchatgoogleبوتپیام رسان گوگلچتگوگل

صدرا مخملی

نویسنده صدرا مخملی

شروعی تازه ....

۷نظر

  1. هیچی واتس آپ اسکایپ تلگرام و فیسبوک نمیشه مثلأ من با اسکایپ تماس تصویری و فایل بدون فشرده سازی برای دوستام می فرستم و از اونا دریافت می کنم تو ویندوز واندروید و ios هم فرقی نداره حتی تلویزیونمون هم اسکایپ داره ولی این گوگل اینقدر خودشو دست بالا می گیره که کاربرای ویندوز که ۹۰ درصد پی سی های دنیا رون تشکیل میدن براشون برنامه هاشو ارائه نمیده البته فقط منظورم اسکایپ نیست چون اصلأ گوگل برنامه مسنجری به این وصعت نداره و مسنجرش فقط تحت وب و برای اندروید هستش اما مثلأ اسکایپ حتی برای web os ولینوکس هم هست اصلأ از این سیاست مزخرفش خوشم نمیاد خود سایر کاربرای سایر پلتفرم ها هم از سرویس های سایر شرکت ها استفاده می کنن و فقط گوگل کاربراشو از دست میده

    0
    0

درج نظرات: