بستن
no thumb

دقایقی پیش amd از کارت گرافیک جدید خود با نام R9 Fury رونمایی کرد، این کارت‌گرافیک از تراشه Fiji بهره می‌برد و مجهز به ۳۵۸۴ پردازنده جریانی است؛ amd تولید نسخه غیرمرجع این کارت گرافیک را انحصاراً به سافایر و ایسوس واگذار کرده‌است.

با ترنجی در ادامه مطلب و آشنایی بیش‌تر با این تازه‌وارد پرمدعا همراه باشید.

در قلب این کارت گرافیک تراشه پرچمدار Fiji مستقر شده است، این تراشه ۲۸ نانومتری اندازه‌ای برابر با ۵x5 سانتی‌متر دارد و از حافظه‌های نوین HBM نیز پشتیبانی می‌کند؛ همانطور که می‌دانید AMD استفاده از حافظه‌های GDDR5 را در کارت گرافیک‌های بالارده خود کنار گذاشته و به‌سوی استفاده از حافظه‌های با پهنای باند بالا یا HBM روی آورده است.

مشخصات این کارت گرافیک در جدول زیر آورده شده‌است:

مشخصات کارت های گرافیکی ای ام دینام کامل تراشه استفاده شده در این کارت گرافیک Fiji XT است که ۸٫۹ میلیارد ترانزیستور در آن جای خشک کرده‌اند! ۳۸۵۴ پردازنده جریانی با هسته‌های GCN 1.2 و حافظه ۴ گیگابایتی از نوع HBM از دیگر مشخصات این کارت گرافیک هستند؛ در نهایت این کارت گرافیک توان تولید ۷٫۲ ترافلاپس توان خام محاسباتی را داراست.

از دیگر مشخصات این کارت گرافیک می‌توان به ۵۶ واحد محاسباتی، ۶۴ واحد ROP و ۲۲۴ واحد TMU اشاره کرد؛ فرکانس تراشه این کارت گرافیک ۱۰۰۰ مگاهرتز و فرکانس حافظه آن ۵۰۰ مگاهرتز است. guru3d-radeon-r9-fury-asus-strix-1این کارت گرافیک در حدود ۵۴۹ دلار قیمت‌گذاری شده است و از چند روز دیگر به بازار های جهانی فرستاده می‌شود.

دیدگاه شما چیست؟ رقابت بین این کارت گرافیک و GTX 980 را چگونه ارزیابی می‌کنید؟

نظرات خود را با ما در میان بگزارید.

منبع: GURU3D

0
0
برچسب ها: AMDAsusintelNvidiaR9 FURYR9 Fury XR9 FURY X2r9 nanosapphireایسوستراشه fiji xtحافظه hbmسافایرقیمت کارت گرافیک ای ام دیکارت گارفیک ای ام دیکارت گرافیککارت گرافیک r9 furyکارت گرافیک R9 Fury Xکارت گرافیک ایسوس r9 furyگرافیک r9 fury

مصطفی عباسی

نویسنده مصطفی عباسی

۴نظر

درج نظرات: