بستن
no thumb

مدت زیادی است که سامسونگ به فناوری نمایشگرهای منعطف دست پیدا کرده است و در محصولات مختلفی چون گلکسی روند (Round)، گیر اس، گیر فیت و گلکسی اس ۶ اج استفاده کرده است. اگر به یاد داشته باشید در نمایشگاه CES 2013 هم اولین رونمایی از صفحه نمایش منعطف بود که با چکش بر روی آن کوبیده میشد و هیج مشکلی برای آن رخ نمی داد اما تمام تولیداتی که تا کنون به صورت تجاری به بازار عرضه شده و به دست مصرف کننده رسیده است فقط “خم شده” است و دیگر قابلیت تغییر وضعیت ندارد. چندی پیش یک پتنت جالب تحت عنوان “تبلت تاشو سامسونگ” منتشر شد که در آن یک تبلت قابل تا شدن را میدیدم و حالا نوبت به یک ایده تخیلی دیگر رسیده است، تبلت قابل لول شدن! در ادامه با ترنجی همراه باشید تا جزییات بیشتری درباره آن بخوانیم.

باید گفت که این ایده واقعا جالب و مفید است، حداقل شخصا امیدوارم نسخه تجاری آن تولید شود تا ببینیم به همان خوبی که ما متصوریم، تولید خواهد شد یا خیر. تصور کنید تبلت مثل یک دفتر، مثل یک کاغذ یا بهتر بگوییم، مثل یک مجله قابل لول شدن باشد، اما با این تفاوت که حالت کلی این تبلت لول شده است و هنگامی که می خواهید از آن استفاده کنید باید بازش کنید. خب مسلما به این شکل جای کمتری اشغال می شود، می تواند کنار کیفتان، لبه جیب و یا حتی در دستتان جای بگیرد و این خیلی خوب است.

اما این ایده ثبت شده چیست؟ در حالت ابتدایی یک استوانه است و شما می توانید نمایشگر خمیده ای را که دور آن لول شده است را باز کنید و استفاده خود را داشته باشید. اما نکته جالب دیگر این پتنت جالب بدین صورت است که وقتی شما نمایشگر دستگاه را جمع کرده اید روی استوانه اصلی یک نمایشگر عریض دارید که موارد مختلفی روی آن نمایش داده می شود، می تواند آن را تقریبا همتای بخش لبه خمیده گلکسی اس ۶ اج دانست اما پرکاربردتر.

یکی از کاربردهایی که می توان برای این لبه در نظر گرفت این است که شما روی یک برنامه تپ کنید و پس از باز کردن نمایشگر، همان برنامه مخصوص روی نمایشگر بزرگ نمایش داده بشود. البته باید منتظر به تحقق پیوستن این ایده ماند و دید که چقدر روی رابط کاربری و فرهنگ کاربری آن کار می شود. البته فرهنگ کاربری آن باید اشتراکات زیادی با تبلت ها داشته باشید چرا که اصولا یک “تبلت قابل لول کردن” است!

نظر شما درباره این ایده چیست؟ یک تبلت قابل لول کردن!

[su_button url=”http://www.sammobile.com/2015/11/30/samsungs-latest-patents-show-scrollable-devices-tab-style-smartphones-and-more/” background=”#01965a” icon_color=”169e83″]sammobile[/su_button]

0
0
برچسب ها: samsungscrollable Tabletپتنت سامسونگتبلت جمع شدنیتبلت سامسونگتبلت قابل جمع کردنتبلت قابل لول کردنسامسونگ

سینا عطایی

نویسنده سینا عطایی

حال روزگارت به خودت بستگی داره :)

۱۱نظر

 1. هر چند پیشرفت های اخیرتکنولوژی داره با سرعت لاکپشتی رو به جلو حرکت میکنه، ولی همیشه سامی رو بخاطر همین بی پروایی و ریسک پذیری دوست داشتم!
  یکی از آرزوهام اینه که اسمارتفونی داشته باشم که هم فبلت بشه و هم تبلت و البته مواقعی اسمارتفون ۴ اینچی!
  امروز ۳۰ نوامبر ۲۰۱۵!
  راستی چند سال باید منتظر بمونیم؟!
  سامی جان! اپل خان! جواب لطفاً!

  0
  0

درج نظرات: