بستن
مطالب ترنجی

همزمان با شروع بازی‌های المپیک شبکه‌‌ی ۳ سیما پخش HD را آغاز کرد

no thumb

همانطور که مدیران شبکه‌ی ۳ و صدا و سیما قول داده بودند در تابستان امسال شبکه‌ی ۳ سیما به جرگه‌ی شبکه‌هایی پیوست که از کیفیت HD پشتیبانی می‌کنند. به گزارش ترنجی شبکه‌ی IRIB 3 TV HD هم‌اکنون در شهر تهران در دسترس است.

با ترنجی همراه باشید…

ترنجی پس از جستجوی مجدد شبکه‌های دیجیتال در ست آپ باکس متوجه شده است که شبکه‌ی جدیدی تحت عنوان IRIB TV3 HD در دسترس عموم قرار گرفته است. ظاهرا با پیگیری که ما با دیگر دوستان نویسنده‌ی ترنجی در شهرهای دیگر غیر از تهران انجام داده‌ایم این شبکه هنوز در نقاط دیگر ایران در دسترس نیست و تنها در تهران قابل مشاهده است. البته احتمالا تا ساعاتی دیگر این شبکه در اختیار دیگر هموطنان در مراکز استان‌ها نیز قرار خواهد گرفت.

صدا و سیما چند مدتی است که شروع به تبدیل کیفیت شبکه‌ها از SD به HD کرده است و قرار بود که شبکه‌ی ۳ سیما همزمان با یورو ۲۰۱۶ وارد فاز شبکه‌های HD شود اما به دلایل زیر ساختی این اتفاق به تعویق افتاد. هم‌اکنون بازی‌های المپیک با انواع کیفیت‌ها توسط کمیته‌ی جهانی المپیک به صورت زنده تصویر برداری و در سطح رسانه‌های که حق پخش را از قبل خریداری کرده‌اند پخش می‌شود. با HD شدن شبکه‌ی ۳ سیما می‌توان در تلویزیون‌هایی که از پنل‌های HD ٬ Full HD و ۴K بهره می‌برند از کیفیت تصاویر لذت بیشتری برد.

maxresdefault

در کشورهای اروپایی و آمریکایی چندین سال است که اکثر شبکه‌ها برنامه‌های خود را با استاندارد HD پخش می‌کنند و صدا و سیما از سال ۱۳۹۴ اقدام به تاسیس شبکه‌ای با نام HD کرد.

توجه داشته باشید که اصطلاح HD در رسانه‌های دیجیتال با معنایی که در رزولوشن‌ها روزانه با آن شاهد هستیم اندکی متفاوت است و از نظر عددی در واقع ما با یک کیفیت Full HD طرف هستیم.

هم‌اکنون در صورتی که در شهر تهران زندگی می‌کنید می‌توانید با جستجوی مجدد مبدل دیجیتالتان شبکه‌ی IRIB TV3 HD را پیدا کرده و از کیفیت بهتر آن لذت ببرید. در صورتی که در شهر‌های دیگر نیز توانستید این شبکه را پیدا کنید آن را با ما به اشتراک بگذارید تا خبر را بروز کنیم.

نظر شما در این رابطه چیست؟

0
0
برچسب ها: IRIB TV3 HDشبکه 3 HDشبکه 3 سیماصدا و سیما

عارف کمانی

نویسنده عارف کمانی

۱۳نظر

 1. ترنجی لطفا بروز کنید
  شبکه سه با کیفیت HD روی فرستنده سوم شهر کرمان دریافت شد
  استان یزد در کانال ۲۸(فرکانس ۵۳۰) شبکه۳ بصورتHD دریافت میشود
  شبکه سه HD در فرکانس ۴۹۰(کانال۲۳) در استان البرز قابل دریافت است
  شبکه سه در گرگان روی کانال ۳۵ (فرکانس ۵۸۶) و
  در استان گلستان کانال ۲۷(فرکانس ۵۲۲) به صورت HD قابل دریافت شد.
  در فرستنده سوم ایستگاه زیباکنار گیلان شبکه ۳HD در کانال ۳۴ فرکانس ۵۷۸ دریافت میشود.
  شبکه سه در اهواز در فرکانس ۵۶۲ بصورتHD قابل دریافت شد
  شبکه سه HD فرستنده سوم ساری در فرکانس ۵۴۶۰۰۰ یا کانال ۳۰ قابل دریافت شد.
  پخش شبکه ۳ با کیفیت HD در شهر شیراز کانالهای ۳۴ (فرکانس ۵۷۸) و ۴۳ (فرکانس ۶۵۰) میسر شد.
  شبکه ۳HD در کانال ۶۳ فرکانس ۸۱۰ فرستنده سوم اصفهان اضافه شد.

  0
  0

درج نظرات: