بستن
no thumb

سامسونگ نسل پنجم سری نوت خود را معرفی کرد. به تاریخ امروز طی کنفرانسی پنجمین غول گوشی های همراه جهان متولد شد. تغییرات زیادی را نسبت به نسل چهارم شاهد هستیم و مهمترین تغییر آن شاید طراحی این دستگاه دوست داشتنی است که هرچه بیشتر دوست داشتنی تر شده است. اما آیا این تغییرات قابل قبول است؟ در این پست میخواهیم تغییراتی که نوت ۴ را به نوت ۵ تبدیل کرده، تشریح کنیم. با ترنجی همراه باشید.

همانطور که در تصاویر می بینید گلکسی نوت ۵ طراحی بسیار منطقی تر و ظاهری پسندیده تر دارد. انحناهایی که در نوت ۵ اجرا شده است نسبت به نوت ۴ نرم تر و زیباتر است. در کنار آن حاشیه های کمتر باعث جذابیت بیشتر گوشی می شود. استفاده از فلز آن را سنگین تر می کند. سنگین تر نه از نظر وزنی! بلکه از نظر زیبایی و وقار!

1

پشت دستگاه نیز با دو انحنای کناری کنترل گوشی را در دست راحت تر می کند. از طرف دیگر جهشی شدن قلم استثنایی نوت ۵ کار با آن را جذاب تر کرده است. در نهایت ابعاد نوت ۵ نسبت به نوت ۴ تغییری نسبتاً خوب داشته است. می توانید در تصاویر بالا ابعاد را ببینید.

از نظر سخت افزاری سامسونگ تغییراتی ایجاد کرده است. خوب نمی توان گفت که تغییراتی بسیار بجا و لازمی بوده است. چرا که اگر همان سخت افزار نوت ۴ در نوت ۵ بکار برده می شد جوابگوی همه نیازهای کاربر بود. ولی بازی و معامله با اعداد بسیاری از کاربران را وسوسه و راغب خرید دستگاه می کند. در نسل پنجم نوت سامسونگ از پردازنده ۷۴۲۰ خود استفاده کرده. این پردازنده ۶۴ بیتی است و پاسخگوی تمام نیازهای کاربران خواهد بود. در کنار آن استفاده از ۴ گیگ رم، چند وظیفگی و پردازش کارهای سنگین در نوت ۵ روان تر و بهتر خواهد بود. هرچند به نظر می رسد همین الان نیز نوت ۴ از نظر پردازش و اجرا کوچکترین کم و کاستی ندارد! ناگفته نماند که پردازش در نوت با پردازنده ۵۴۳۳ و در کنار ۳گیگابایت رم انجام می شود.

راست نوت ۵ – چپ نوت ۴

3

دوربین استفاده شده در نوت ۵ همان ۱۶ مگاپیکسلی نوت ۴ است. با این تفاوت که نسخه نوت ۵ دارای دیافراگم F1.9 است. هرچند که در کنفرانس ویژگی های جدیدی درباره دوربین نوت ۵ گفته شد. اما تا وقتی که دستگاه به دست ترنجی نرسد و تست نشود، نمی توان قاطعانه درباره آن قضاوت کرد. همیشه دوربین سری نوت سامسونگ بسیار مناسب بوده اند. ناگفته نماند که دوربین جلوی دستگاه نیز از ۳٫۷ به ۵ مگاپیکسل تغییر پیدا کرده است.

راست نوت ۵ – چپ نوت ۴

2

نکته دیگر و جالب گلکسی نوت ۵ باتری آن است که نسبت به نوت ۴ مقدار ۲۲۰ میلی آمپر کمتر است. ظاهراً برای جبران این مقدار سامسونگ از پردازنده ای بهینه تر استفاده کرده است. این حدس ماست و شاید هم اینگونه نباشد. انتظاری باتری حجیم تری داشتیم. اما ظاهراً سایز دستگاه چنین اجازه ای به سامسونگ نداده است. در کل می بایست منتظر حضور دستگاه در بازار باشیم تا ببینیم سامسونگ چه گلی به سر خود زده است. باید اشاره کرد که با این حجم مصرفی اندروید ۵ نیز از باتری، سامسونگ می بایست کاری کرده باشد! اما چه کاری خدا داند!

راست نوت ۵ – چپ نوت ۴

4

بسیار از ویژگی های نوت ۵ همانند نوت ۴ است و یا در بعضی موارد با کمی ارتقاء جزیی. شاید همین باعث شد که کنفرانسی جمع جورتر نسبت به سال های قبل را از سامسونگ شاهد باشیم. در نهایت بررسی نهایی و تخصصی را به زمانی واگذار می کنیم که نوت ۵ به دست ترنجی برسد.

دیدگاه شما چیست؟؟

0
0
برچسب ها: Note 4note 5samsungsamsung note 5سامسونگگلکسی نوت 4گلکسی نوت 5مقایسه نوت 5 با نوت 4مقایسه نوت های سامسونگنوت4نوت5

صدرا مخملی

نویسنده صدرا مخملی

شروعی تازه ....

۹نظر

 1. یکی از شایعاتی که بحث‌های زیادی در اینترنت به راه انداخت، حق ثبتی از سامسونگ بود که از مکانیزم خروجی جدیدی برای قلم S Pen خبر میداد. این مکانیزم، «آتوایجکت» (Auto-Eject) یا خروج جهشی اتوماتیک نامیده شد که رویه‌ای کاملا جدید در محصولات سامسونگ بود. ولی قرار نبود آنچه در تصورات ماست، در واقعیت نیز اتفاق بیفتد. سامسونگ تصمیم گرفته که از این قابلیت در نوت ۵ استفاده نکند و احتمالا سال آینده میلادی شاهد به‌کارگیری آن خواهیم بود. اما به هر حال تغییراتی در سیستم قلم نوری ایجاد شده و S Pen جدید با یک فشار کوچک از جا بیرون می‌آید که راهی آسان‌تر برای استفاده از آن است..

  شما میگین قلم نوت ۵ جهشیه ولی دیجی کالا یعنی واسه خودش میگه ؟؟؟

  0
  0
 2. بوی سوختنت داره میاد…
  منتظر z500 هستم که انشالله شونصد سال دیگه معرفی میشه…اون روز نوادگانمون میشینن اون و با نوت ۵ مقایسه میکنن شاید سونی تونسته باشه به نوت ۵ نزدیگ شه…
  البته نه …. یادم رفت سونی تا اون موقع ورشکست شده و آدمهایی مثل تو هم بیکار…

  0
  0

درج نظرات: