بستن
ترنجی

نمایشگر های ۱۱K سامسونگ به چگالی تصویر ۲۲۵۰ppi تا سال ۲۰۱۹ به بازار خواهند آمد

no thumb

بله! نه روزه به شما فشار نیاورده و عددهایی که در عنوان خواندید صحیح اند. گویی سامسونگ می خواهد رزلوشن نمایشگر را تا جایی که می تواند و جا دارد بالا ببرد و دلیل؟ این بار دلیل جالب است، می گویند که در این حد از تراکم پیکسلی شما قادر خواهید بود محتوا را به صورت ۳D ببینید. البته این دید سه بعدی به دلیل خطای دید است. در ادامه با ترنجی باشید تا اطلاعات بیشتری کسب کنیم.

lcd-screen-under-a-microscope

سامسونگ با همکاری دولت کره جنوبی تصمیم دارد که طی یک پروژه ۵ ساله و به همراه سرمایه گذاری ۲۶٫۵ میلیون دلار دولت، به این پروژه جامه عمل بپوشاند. این پروژه عظیم شامل ۱۳ شرکت داخلی و خارجی می شود که همه در زمینه فناوری مشغول هستند و این پروژه از اول ماه گذشته میلادی، حدود ۶ هفته پیش آغاز شده است. نام این پروژه EnDK است و قرار یک نمونه آزمایشی تا المپیک سال ۲۰۱۸ Pyeongchang آماده شود و در سال ۲۰۱۹ چنین نمایشگرهایی را روی موبایل و تبلت خود ببینید.

samsung-uhd-smartphones

همانطور که در تصویر بالا می بینید این رشد زیاد خارج از انتظار هم نیست. سال ۲۰۱۱ یعنی ۴ سال پیش، رزلوشن نمایشگر ها تنها ۱۲۸۰*۷۲۰ پیکسل بودند، اگر به قرار نام گذاری XK بخواهیم رزولشن HD را توصیف کنیم باید بگوییم ۱K ! حالا رزولشون نمایشگر های موبایل ۲٫۵K یا ۲۵۶۰*۱۴۴۰ و همراه با چگالی تصویر ۵۷۷ پیکسل در هر اینچ مربع است. رزلوشن تلویزیون های موجود هم تا ۸K موجود است که خب البته آنجا اندازه پنل خیلی بزرگ است و چگالی تصویر پایین می آید.

article-10082906824541

حالا صحبت از رزلوشن ۱۱K و روی نمایشگر موبایل است، به عبارتی چگالی تصویر ۲۲۵۰ پیکسل در هر اینچ مربع. همانطور که بالاتر گفتیم، هدف سامسونگ رسیدن به یک نمای سه بعدی است که چگونگی حصول آن هنوز مشخص نیست. اما اگر متصورید که این افزایش ppi یا همان چگالی تصویر در سال ۲۰۱۹ و با ارایه این نمایشگر ها، آرام و قرار خواهد گرفت باید بگوییم که خیر. Chu Hye-Yong مدیرعامل بخش نمایشگر سامسونگ می گوید این نمایشگر ۱۱K صرفا بستری برای صنعت صفحات نمایشگر کره است تا بتواند از این طریق جهش و پیشرفت های دیگری داشته باشد.

نظر شما درباره نمایشگری با رزلوشن ۱۱K و چگالی تصویر ۲۲۵۰ پیکسل در هر اینچ مربع چیست؟

[su_button url=”http://www.phonearena.com/news/Samsung-is-making-a-11K-resolution-2250ppi-mobile-display-and-is-dead-serious-about-it_id71399″ target=”blank” background=”#377431″]Phonearena[/su_button]

0
0
برچسب ها: EnDKSamsung Displayچگالی تصویر 2250ppiسامسونگنمایشگر سامسونگنمایشگر های 11K

سینا عطایی

نویسنده سینا عطایی

حال روزگارت به خودت بستگی داره :)

۲۹نظر

 1. حالا بقول سامسونگ دلیل داره و نیازه برای ۳d اما باطریو چیکار کنیم اخه؟ :wacko: جد باطریو فنامیده، حالا میگیم باطری پیشرفت کنه اما بخدا همین صفحه نمایشها الان عالیه بابا از تلویزیون خونمون بیشتر کیفیت دارن، بجای صفحه من خیلی دوستداشتم تا سال ۲۰۱۹ بیشتر موبایل های شیشه ای شفاف و تصویر تو هوا باشه مث هلولنز و خمیده بشن، نمیدونم والا، اما برهرحال پروژه خیلی غولیه :good:

  0
  0
 2. چه بخاهیم چه نخواهیم فناوری پیشرفت میکنه .سامسونگ تولید نکنه یه کمپانی دیگه تولید میکنه
  همین شما که میگی بازی با اعداد تا ۲ سال دیگه میگی QHD خوب نیس و قدیمی شده.حتی اگ باتری پیشرفت نکرده باشه

  اگر دنیا با تفکرات شما میچرخید الان FULL HD هم ساخته نشده بود.چه بسا الان سوار کالسکه بودیم

  0
  0
 3. :unsure:
  بله این همه هزینه و زمان برای اینکه یک چیز تبلیغاتی دیگه ساخته بشه واقعأ خیلی مشکلات تو دنیا وجود داره که اگه این هزینه و وقت صرف تحقیق براشون بشه حل میشن مثل بیماری ها و خشکسالی ها و اینترنت رسانی به مناطق محروم وهزاران چیز واجب واقعأ فکر کنین الان چنین دستگاهی ساخته شده تو دسته شماست چقدر میتونه براتون کاربرد داشته باشه حالا بعضیا میان دعوا هم میکنن :unsure:

  0
  0
 4. بله این همه هزینه و زمان برای اینکه یک چیز تبلیغاتی دیگه ساخته بشه واقعأ خیلی مشکلات تو دنیا وجود داره که اگه این هزینه و وقت صرف تحقیق براشون بشه حل میشن مثل بیماری ها و خشکسالی ها و اینترنت رسانی به مناطق محروم وهزاران چیز واجب واقعأ فکر کنین الان چنین دستگاهی ساخته شده تو دسته شماست چقدر میتونه براتون کاربرد داشته باشه حالا بعضیا میان دعوا هم میکنن :unsure:

  0
  0

درج نظرات: