بستن
ترنجی

دروغ بزرگ مایکروسافت! تنها ۱۸ میلیون ویندوز ۱۰ در جهان نصب شده است.

no thumb

روز‌های پیش بود که خبری مبنی بر نصب ۶۸ میلیون ویندوز ۱۰ بر روی کامپیوتر‌ها در سطح جهانی توسط مایکروسافت در سایت‌های مطرح و خبرگزاری‌ها غوغایی به پا کرد و تمامی افراد این موفقیت مایکروسافت را تحسین میکردند. اما ظاهرا این عدد واقعی نیست و شایعاتی مبنی بر کذب بودن این آمار منتشر شده است. خبری که ممکن است مایکروسافت را تحت عنوان یک دروغگو رسوا کند!

با ترنجی همراه باشید…

مایکروسافت روز دهم مرداد اعلام کرد که توانسته است در سومین روز آغاز بروز رسانی ویندوز ۱۰ ٬ ۶۸ میلیون کاربر ویندوز را به ویندوز ۱۰ مهاجرت دهد و یا کاربران جدیدی را به سمت این سیستم جدید سوق دهد. اما سایت معتبر WinBeta که در بخش ویندوز فعالیت‌های مستمر و ویژه‌ای را دنبال می‌کند ادعا کرده است که ویندوز ۱۰ تنها ۱۸ میلیون کاربر فعال دارد.

سایت WinBeta ادعا می‌کند که منابعی معتبر به او اطلاع داده‌اند که تنها ۱۸ میلیون توانسته‌اند طعم آخرین نسخه از ویندوز مایکروسافت را بچشند و اختلاف این آمار با آمار ۶۸ میلیونی که مایکروسافت چندی پیش اعلام کرد بسیار زیاد است. البته باید این نکته را یاد آور شد که همین تعداد نیز بسیار بسیار زیاد است و به قول معروف چیزی از ارزش‌های رموندی ها کم نمی‌کند. زیرا انتقال ۱۸ میلیون کاربر از یک ویندوز به ویندوزی جدید منابع و انرژی زیادی را می‌طلبد و این عدد باز هم تعداد بسیار خیره کننده‌ای است. هرچن نمی‌توان به آسانی از کنار دروغ مصلحتی مایکروسافت گذشت.

windows 10 review

آمارهای مربوط به اینترنت و بروز‌رسانی همواره مورد بحث بوده‌اند ٬ کاربران را سردرگم کرده‌اند و نمی‌توان به آن‌ها اطمینان کرد. هر چند اعلام همین آمار نیز ممکن است دروغی دیگر باشد و قصد تخریب مایکروسافت را داشته باشد اما انتشار آن توسط یک منبع معتبر تخصصی ویندوز اندکی عجیب است. طبق آماری که سایت WinBeta عرضه کرده٬ در هر دقیقه ۱۰۰۰ نسخه‌ی جدید ویندوز نصب می‌شود و این آمار در هر ساعت در حدود ۶۰۰۰۰ عدد است (آمار منتشر یافته مربوط به دیروز است).

windows10review_16

رموند در روز‌های گذشته و هم‌اکنون غرق در شادی است. زیرا آنان درصد استقبال از ویندوز را یک موفقیت بزرگ می‌دانند و راضی کردن منتقدان برای آنان همانند یک پیروزی بزرگ بوده است. تمامی حواس و تمرکز مهندسان تیم توسعه‌ی ویندوز مایکروسافت برای عرضه‌ی به موقع و دقیق و بدون نقص آپدیت شماره یک است. این بروز رسانی نسبتا مهم که طبق گفته‌ها چندین قابلیت جدید به ویندوز ۱۰ می‌افزاید و درصد کرش‌ها و لگ‌ها رو به طور محسوس کاهش می‌دهد درز هفته‌های آتی برای جامعه‌ی اینسایدر عرضه می‌شود.

[su_button url=”http://www.winbeta.org/news/windows-10-installs-reach-18-million-over-launch-weekend-not-67-million” target=”blank” background=”#06a570″]WinBeta[/su_button]

0
0
برچسب ها: microsoftwindows 10ترنجیتعداد نصبدانلود ویندوز 10ویندوز 10

عارف کمانی

نویسنده عارف کمانی

۲۳نظر

  1. دوست عزیز سلام
   وقتی که اختلاف امار چند ده میلیونی باشه تیتر همانند این تیتر مناسبشه من در متن چند بار گفتم که ممکن حرف کسی که این ادعا رو کرده درست نباشه و حرف مایکروسافت درست باشه
   دوست عزیزم اگر پیشنهاد بهتری داری من با کمال میل پذیرای انتقادات شما هستم :rose:

   0
   0

درج نظرات: