بستن
ترنجی

اندروید N به نان خطائی (Nankathai) ملقب می‌شود!؟

no thumb

اخیراً اعلام شده که گوگل می‌خواهد نام نسخه بعدی اندروید را به همه پرسی بگذارد و به آرای مردمی رجوع کند. ساندار پیچای مدیر گوگل، در دانشگاه دهلی در یک جلسه‌ی پرسش و پاسخ به سؤالی مبنی بر احتمال نامگذاری اندروید N به نان خطائی (Nankathai) پاسخ داده است. در ادامه با ترنجی همراه باشید.

در جلسه پرسش و پاسخ که ساندار پیچای در آن حضور داشت، یکی از دانشجویان از وی می‌پرسد که آیا امکان دارد اندروید بعدی به دسر معروف هندی نام گذارده شود؟ که در این لحظه با خنده حضار روبرو می‌شود و ساندار به حالت خنده به او پیشنهاد می‌دهد که این را در نظر سنجی مربوطه مطرح کند تا به رأی گذاشته شود.

اما بگذارید برای شما خوانندگان ترنجی این واژه را بشکافیم. طبق گفته ویکی پدیا، نان خطائی واژه ایست مرکب که نان آن را از زبان پارسی به ارث برده است و قسمت دوم آن یعنی خطائی، واژه ایست که از سرزمین افاغنه بر آمده است و به معنای شیرینی (بیسکویت) می‌باشد اما در ایران این نوع شیرینی به کلوچه معروف است.

حال مدیر گوگل بیان می‌کند که اگر به مقدار کافی به این واژه آسیایی رأی دهند این نامگذاری امکان پذیر می‌شود. شاید پیچای برای طفره رفتن به این پاسخ این‌گونه گفته باشد اما دلیلی هم وجود ندارد که گوگل به مشتریان اندرویدی این امکان را ندهد. در واقع این روش یک مزیت دارد که کاربران خود را بخشی از این پروژه بزرگ احساس می‌کنند و به آنها حس بهتری منتقل می‌کند.

به هر حال اندروید تنها یک سیستم عامل نیست، پلتفرمی است که انجمن‌های بسیاری را به خود جذب کرده و میلیون‌ها نفر عاشق و طرفدار دارد که ممکن است هرکدام بخواهند نام محبوب را برای سیستم عامل خود قرار دهند. شاید برایتان جالب باشد آیا نامگذاری به این روش امکان پذیر است؟ نام‌های ایرانی چطور؟ یا به عنوان مثال نوتلا، کلوچه زنجبیلی فومن؟! شما چه نامی برای این سیستم عامل برمی‌گزینید؟

[su_button url=”http://www.androidauthority.com/android-nankathai-663410/”]androidauthority[/su_button] [su_button url=”https://en.wikipedia.org/wiki/Nankhatai”]en.wikipedia.org[/su_button]

0
0
برچسب ها: اندروید Nاندروید جدیدنام نسخه بعدی اندروید

احسان تودجی

نویسنده احسان تودجی

۱۶نظر

درج نظرات: