بستن
ترنجی

نسخه‌ی نهایی کورتانا برای iOS و اندروید منتشر شد

no thumb

کورتانا، دستیار صوتی مایکروسافت است که ابتدا برای سیستم‌عامل ویندوز فون عرضه شد. این دستیار صوتی، توانست به محبوبیت خاصی دست پیدا کند و به همین دلیل مایکروسافت، آن را با سیستم‌عامل ویندوز ۱۰ عرضه کرد تا کاربران پی‌سی نیز بتوانند از کورتانا استفاده کنند. چندی پیش این شرکت، نسخه‌ی آزمایشی کورتانا را برای سیستم‌عامل‌های اندروید و iOS منتشر کرده بود و امروز، شاهد عرضه‌ نسخه‌ی رسمی آن برای این دو سیستم‌عامل هستیم. در ادامه همراه ترنجی باشید.

دستیار صوتی مایکروسافت، هم‌اکنون در اپ استور iOS و فروشگاه گوگل پلی در کشورهای آمریکا و چین در دسترس است. با استفاده از کورتانا، می‌توانید هر چیزی را در بینگ جست‌وجو کنید؛ همچنین این دستیار صوتی، پیشنهادهایی را بر اساس عادت‌هایتان به شما ارائه می‌دهد.

می‌توانید از دستیار صوتی مایکروسافت برای پیگیری پروازهایتان و غیره استفاده کنید اما کورتانا قادر نخواهد بود تا در اندروید و iOS، وای‌فای دستگاه‌تان را خاموش کند. قابلیت جالب دیگر کورتانا، اضافه کردن غذاهای مورد علاقه کاربر برای پیشنهادهای بهتر است. در آینده‌ای نزدیک، کاربران سیانوژن قادر به استفاده از “Hey, Cortana” خواهند بود و همچنین خواهند توانست تا با استفاده از کورتانا، وای‌فای دستگاه خود را خاموش کنند.

نسخه‌ی آزمایشی این برنامه، ماه‌ها پیش برای iOS و اندروید منتشر شده بود اما امروز همه‌ی کاربران این دو سیستم‌عامل، می‌توانند آن را رایگان دریافت کنند.

[su_button url=”http://thenextweb.com/apps/2015/12/09/you-can-now-get-microsofts-cortana-assistant-on-ios-and-android/” target=”blank” background=”#04c571″]thenextweb[/su_button]

0
0
برچسب ها: androidcortanaiosmicrosoftآی‌اواساندرویدترنجیکورتانا

۴نظر

درج نظرات: