بستن
no thumb

چندی پیش بلک بری اولین گوشی اندرویدی خودش را با نام پریو راهی بازار کرد که بسیار در کانون توجه بود. بلک بری پریو که به یک چیپست اسنپدراگون ۸۰۸ و باتری نسبتاً بزرگ ۳۴۱۰mAh مجهز شده که به لطف فن‌آوری شارژ سریع، ۰ تا ۶۰% را در عرض ۳۰ دقیقه شارژ می‌نماید. اما متأسفانه شارژر سریع به همراه دستگاه عرضه نمی‌شود. برای مشاهده عملکرد باتری بلک بری پریو در ادامه با ترنجی همراه باشید.

مکالمه

پریو برای مکالمه ۳G توانسته است حدود ۱۵ ساعت را ثبت کند. در حالی که این رقم برای گلکسی نوت ۵ دو برابر این مقدار است و همچنین رقیبانی چون سونی اکسپریا زد ۵ پریمیوم و نکسوس ۶ پی با بازده حدود ۲۰ ساعت و ال جی وی ۱۰ و آیفون ۶ اس پلاس با عملکردی ۱۶ ساعتی از این دستگاه در زمینه مکالمه بهتر عمل کرده‌اند.


بلک بری پریو BlackBerry Priv

وبگردی

پریو در بخش وبگردی از طریق اتصال به WiFi حدود ۸ ساعت و بیست دقیقه شارژ دهی دارد که حیرت آور نیست اما نا امید کننده هم نمی‌باشد. این میزان عملکرد مشابه دستگاهی همچون نکسوس ۶ پی و یک ساعت ضعیف‌تر از اکسپریا زد ۵ پریمیوم می‌باشد. در مقایسه با اپل آیفون ۶ اس پلاس و سامسونگ گلکسی نوت ۵ با حدود ۱۲ ساعت وبگردی در جایگاه پایین‌تری قرار می‌گیرد.


بلک بری پریو BlackBerry Priv 2

پخش ویدیو

بخش عملکرد باتری مربوط به این قسمت جالب نیست. پس از ۶ ساعت و نیم پخش ویدیو با دستگاهی عاری از شارژ مواجه خواهید شد. که نشان می‌دهد این یک دستگاه چند رسانه‌ای نیست. دستگاه‌هایی همچون اکسپریا زد ۵ پریمیوم، ال جی وی ۱۰ و نکسوس ۶ پی به ترتیب با عملکرد ۷، ۷٫۳۰، ۱۰ و همچنین آیفون ۶ اس پلاس و سامسونگ گلکسی نوت ۵  هر دو با ۱۴ ساعت پخش ویدیو از این دستگاه پیش هستند.


بلک بری پریو BlackBerry Priv 3

عملکرد کلی

با در نظر گرفتن همه شرایط و استفاده ترکیبی، بلک بری پریو به امتیاز ۶۲ دست‌یافته است که اگر بخواهید بدانید چقدر به شما چقدر شارژ می‌دهد بستگی به عملکرد شما بستگی دارد که در کدام زمینه استفاده داشته باشید، مکالمه، وبگردی یا به تماشای بیشتر ویدیو در طول روز می‌پردازید. این نتیجه آزمایشگاهی است و در واقعیت ممکن است متفاوت باشد به هر حال با این استاندارد آزمایش معیاری است برای مقایسه با دیگر دستگاه‌ها.


بلک بری پریو BlackBerry Priv 4

هر کدام از نتایج فوق بدون در نظر گرفتن میزان زمانی است که گوشی در طول روز بدون استفاده قرار می‌گیرد که این شاخص تنها در امتیاز کلی لحاظ شده است. به هر حال اگر استفاده زیادی نداشته باشید و به اینترنت دائما وصل نباشید این دستگاه می‌تواند یک روز را دوام بیاورد. آیا شما دیگر مزیت‌های این دستگاه را به باتری متوسط ترجیح می‌دهید؟


[su_button url=”http://www.gsmarena.com/blackberry_priv_battery_life-blog-15689.php” target=”blank” background=”#6AB999″] gsmarena[/su_button]

0
0
برچسب ها: بلک بری پریوعملکرد باتری بلک بری پریوعملکرد باتری پریوعملکرد باتری پریو در مقایسه با

احسان تودجی

نویسنده احسان تودجی

۱۵نظر

درج نظرات: