بستن
سخت‌افزارمطالب ترنجی

معرفی پردازنده‌های کم‌مصرف “AMD “Grey Hawk با لیتوگرافی ۷ نانومتری در سال ۲۰۱۹

۱۰۶a

کمپانی Global foundries یک مجموعه مطرح می‌باشد که سالیان سال در حال همکاری با AMD برای تامین سیلیکون‌های این شرکت است. هم‌اکنون با مشخص شدن نقشه‌‌راه Global foundries می‌توان در مورد تاریخ معرفی APUهای جدید AMD حدس‌ و گمان‌هایی زد.

در ادامه با ترنجی همراه باشید.

طبق نقشه‌راه این شرکت، برنامه تولید سیلیکون‌های ۷ نانومتری در سال ۲۰۱۹ تنظیم شده‌است و از همین‌رو AMD نیز برنامه عرضه پردازنده‌های نسل Grey Hawk را با لیتوگرافی ۷ نانومتری بر سر دارد. با تطبیق این داده‌ها می‌توان به این نتیجه رسید که تولید کننده سیلیکون‌های این سری Global Foundries خواهد بود و در آینده‌ای نزدیک توسعه سیلیکون‌های ۷ نانومتری شروع خواهد شد.

این پردازنده‌ها با ۴ هسته و ۸ رشته، رایانه‌های رومیزی کوچک و لپ‌تاپ‌های فوق باریک را هدف قرار داده‌اند. توان حرارتی این تراشه‌ها از ۱۰ وات تجاوز نخواهد کرد و در نتیجه باید شاهد پردازنده‌هایی کم‌مصرف، قدرتمند و خنک باشیم! این پردازنده‌ها بر اساس معماری Zen توسعه خواهند یافت و انتظار می‌رود گرافیک مجتمعی از نسل Vega در آن‌ها به کار گرفته شود.

البته با توجه به اینکه در سال ۲۰۱۸ معماری navi به تولید انبوه خواهد رسید می‌توان به کارگیری چیپ‌های این سری را هم متصور بود.

دیدگاه شما چیست؟
چه آینده‌ای را برای AMD و پردازنده‌های این شرکت پیش‌بینی می‌کنید؟

TECHPOWERUP

0
0
برچسب ها: AMDGlobal foundriesGrey HawkNaviVegaZen

مصطفی عباسی

نویسنده مصطفی عباسی

۱ نظر

درج نظرات: