بستن
no thumb

هفته پیش گزارشی منتشر شد که در آن یک نسخه نرم‌افزاری جدید برای سونی اکسپریا زد ۵ ثبت شده بود ابتدا به نظر می‌رسید که این نسخه تنها رفع کننده مشکلات جزئی برای ورود به بازار فروش است اما امروز که این نسخه منتشر شده است علاوه بر رفع مشکلات نشان از رفع کامل این مشکل امنیتی دارد اما این آپدیت برای کدام یک از خانواده اکسپریا زد ۵ منتشر شده است؟ در ادامه با ترنجی همراه باشید.

مشکل امنیتی Stagefright که درون اندروید از سوی توسعه دهندگان گزارش شده بود سرو صدای زیادی به پا کرد زیرا با این حفره یک هکر می‌توانست کنترل گوشی شما را با یک پیامک چندرسانه‌ای آلوده به طور کامل در دست گیرد و این حفره هنوز گریبان گیر بسیاری از دستگاه‌های اندرویدی است.

این نسخه با شماره ساخت ۳۲٫۰٫A.6.152  ارائه شده و دستگاه‌های اکسپریا زد ۵ (E6603,E6653) اکسپریا زد ۵ دو سیم‌کارت (E6633,E6683) و اکسپریا زد ۵ کامپکت (E5803,E5823) این به‌روزرسانی را به صورت مستقیم(OTA) با حجم ۲۸۱ مگابایت دریافت کرده‌اند.


Xperia-Z5_32.0.A.6.152_1-315x560 Xperia-Z5_32.0.A.6.152_2-315x560


این بروز رسانی علاوه بر این مشکل امنیتی عملکرد دوربین را بهبود می‌دهد همچنین باعث می‌شود مدیریت بهتری برای جلوگیری از داغ شدن دستگاه داشته باشد و دقت عملکرد حس‌گر اثر انگشت نیز افزایش پیدا کرده است. این به‌روزرسانی در حال حاضر در بسیاری از مناطق در دسترس است اما شما نیز می‌توانید از نرم‌افزار PC Companian برای به‌روزرسانی سریع‌تر استفاده کنید تا نسخه OTA برسد.


[su_button url=”http://www.xperiablog.net/2015/10/29/new-update-32-0-a-6-152-rolling-for-xperia-z5-and-z5-compact-full-stagefright-fix/” target=”blank” background=”#159f84″]XperiaBlog[/su_button]

0
0
برچسب ها: sonySony Xperia Z5sony Xperia Z5 compactSony Xperia Z5 DualXperia Z5اکسپریااکسپریا زد 5اکسپریا زد 5 کامپکتسونی اکسپریا زد 5مشکل امنیتی اندروید

احسان تودجی

نویسنده احسان تودجی

۹نظر

 1. امیدوارم بتونه فروش خوبی با این گوشی داشته باشه واقعا گوشی همه چیز تمومیه مطمئنا یکی از انتخاب هام خواهد بود .
  اگه دقت کرده باشین توی خبرهای قبلی گفته شده بود که دوربین از تنظیمات سرعت شاتر و … و همچنین فرمت raw پشتیبانی میکنه اما گوشی که برای برسی به ترنجی داده شد فاقد اینها بود و همچنین تو تبلیغات از عکسبرداری خوب در شب دیدیم که توی سایت به داشتن نویز اشاره شد .
  احساس میکنم که احتمال داره به خواطر این طول کشیده که میخواد یه آبدیت با تمام این ویژگی ها که از قبل گفته شده بود بده و یا حتی بهتر(شاید توی ابدیت آبدیت اضافه شده یاشن ).
  امیدوارم که همینطور باشه

  0
  0

درج نظرات: