بستن
ترنجی

مرورگر اج در ویندوز ۱۰ موبایل، کروم و فایرفاکس در بنچمارک‌های Octane و Jetstream

no thumb

مدت زیادی بود که مرورگر اینترنت اکسپلورر مایکروسافت را به‌عنوان یک مرورگر کند و یا کم‌مصرف قلمداد می‌کردیم اما در زمان رونمایی از ویندوز ۱۰ شاهد بودیم مایکروسافت قدرت نرم‌افزاری خود را به رخ رقبا کشید. مایکروسافت آج آمده است تا تمام خاطرات قبلی را پاک‌کرده و بتواند یک حس جدیدی را ایجاد کند. وبلاگ تکنولوژی Rewritable تصمیم گرفت این مرورگر را در ویندوز ۱۰ موبایل بر روی Lumia 640 در مقابل Motorola Moto G 4G رو به روی کروم و فایرفاکس قرار دهد. در ادامه همراه باشید.

هر دو دستگاه دارای چیپست Snapdragon 400 در کنار Adreno 305 و صفحه‌نمایش ۷۲۰P هستند. به همین سخت‌افزار یکسان قابلیت رقابت برای پیدا کردن بهترین نرم‌افزار را دارد. نتیجه به‌دست آماده بدین‌صورت است:

Octane: (تست جاوا‌ اسکریپت توسعه داده شده توسط گوگل)

Edge (Windows 10): 2522
Firefox 42 (Android 5.1): 2384
Chrome 46 (Android 5.1): 2284

Jet Stream: (تست جاوا اسکریپت توسعه داده شده توسط اپل)

Firefox 42 (Android 5.1): 15.545
Chrome 46 (Android 5.1): 15.115
Edge (Windows 10): 14.919

 هر چند همان‌طوری که شاهد هستید اختلاف امتیاز بین مایکروسافت اج و دیگر مرورگرها بسیار اندک بوده و حتی در تست اول نیز این مرورگر بااقتدار اول شده است. هرچند تجربه کاربری را نمی‌توان به‌صورت بنچمارک تست کرد و معیاری واحد به آن داد اما از نطر بستر فنی تست بنچمارک مشخصات خوبی را به ما می‌دهد. گوگل به دلیل تسلط خود بر دنیای اندروید ازنظر کارایی و تشکیل اکوسیستمی واحد بسیار جلوتر است. به نظر بعضی از دوستان رقابت اصلی بر روی سیستم‌های شخصی و یا موبایل در صورت عرضه این مرورگر برای همه دستگاه‌ها، بین مایکروسافت اج و فایرفاکس است نه مایکروسافت اج و گوگل؛ به زبان دیگر جایگاه اول ببین مرورگرها برای عموم متعلق به کروم است و دو مرورگر دیگر باید بر سر جایگاه دوم رقابت کنند. نظر شما چیست؟

[su_button url=”http://wmpoweruser.com/windows-10-mobiles-edge-browser-benchmarks-as-well-as-chrome-and-firefox-in-octane-and-jetstream/” background=”#12b37e”]wmpoweruser[/su_button]

0
0
برچسب ها: اجبنچمارک مایکروسافت اجفایرفاکسکروممایکروسافت اج

صدرا مخملی

نویسنده صدرا مخملی

شروعی تازه ....

۴نظر

درج نظرات: