بستن
ترنجی

مردم کشورهای مختلف برای خرید آیفون ۶ اس چند ساعت باید کار کنند؟

no thumb

یک آمار عجیب اما جالب. تا به حال فکر کده بودید اگر بخواهید یک آیفون ۶ س ۱۶ گیگابایتی بخرید باید چند ساعت کار کنید؟ معمولا همه قیمت این دستگاه را می دانیم اما نمی دانیم چقدر باید برای کسب کردن این مبلغ کار کنیم. امروز یک اینوگرافیک جالب از مدت زمانی که باید مردم کشورهای مختلف کار کنند تا یک آیفون ۶ اس ۱۶ گیگابایتی خریداری کنند را با شما به اشتراک می گذاریم، برای خواندن این مطلب جالب با ترنجی همراه باشید.

آیفون ۶ اس وارد بازار شده است و پست های متنوعی درباره آن منتشر می شود. یکی از جالبترین و تامل برانگیزترین این پست ها را می توان اینوگرافیک زیر دانست، جایی که خواهیم دید در کشور های مختلف برای خرید یک آیفون ۶ اس باید چند ساعت کار کرد. البته قبل از دیدن این اینوگرافیک باید بگوییم که این بررسی برای خرید آیفون ۶ انجام شده است اما چون این موسسه قیمت پایه آیفون ۶ در زمان ارایه (قیمت فعلی آیفون ۶ اس) را برای بررسی خود مبنی دانسته است، پس می توان آن را برای آیفون ۶ اس هم معتبر دانست:

chartoftheday_3827_the_working_time_required_to_buy_an_iphone_6_n

همانطور که می بینید اگر در کشور اوکراین زندگی می کنید باید حقوق ۶۲۷ ساعت کاری خود را برای خرید آیفون ۶ اس کنار بگذارید. با احتساب روی ۸ ساعت کار به عبارتی این معادل حقوق ۳ ماه (با احتساب تعطیلات) آن هاست. اما اختلاف تا کجا؟ تا آنجا که یک سوییسی فقط کافی است حقوق کمتر از ۳ روز کاری خود را کنار بگذارد تا آیفون ۶ اس ۱۶ گیگابایتی بخرد.

در این اینوگرافیک ایران وجود ندارد اما با حقوق پایه ۷۰۰ هزار تومان باید پس از متعادل شدن قیمت آیفون ۶ اس، حقوق بیش از ۳ ماه خود را کنار بگذارید تا یک آیفون ۶ اس بخرید. بله، اینطور است.

به حقوق شما، چند ساعت باید کار کنید تا یک آیفون ۶ اس ۱۶ گیگابایتی بخرید؟

[su_button url=”http://www.phonearena.com/news/Heres-how-many-hours-you-have-to-work-to-get-an-iPhone-around-the-world_id74059″ target=”blank” background=”#159f84″]phonearena[/su_button]

0
0
برچسب ها: iphone 6sآيفونآيفون 6 اسخرید آیفون 6 اسقیمت آیفون 6 اس 16 گیگ

سینا عطایی

نویسنده سینا عطایی

حال روزگارت به خودت بستگی داره :)

۲۰نظر

 1. سه روز کار کنى پول یه آیفونو در بیارى!!!!واوووووو،حالا اون حقوق سوئیسى هاس،کسى میدونه با این میزان دستمزد قیمت کالاها تو سوئیس چه مقداره؟؟اگه خیلى گرون باشه چه فایده ولى اگه قیمتشون معقول باشه سوئیس بهشته. :unsure:

  0
  0
 2. اگه هیچی نخریم و نپوشیم و کلا پولی که میگیریم و بدیم با حساب ماهی۱تومن،باید ۲ماه و نیم کار کنیم،اونم نه ۸ساعت،۱۲ساعت!
  وضعیت کشور های اروپایی کاملا مشخصه،درامد ها واضحه،اما هزینه هم بالاس،اونا پول خود تلفن،براشون کمتر از خدمات مخابراتیه!مث ماشین که ارزونه و بنزین که گرون!

  0
  0
 3. این مطالب رو ننویسید یک عده فردا سوار قایق می شوند بروند پناهنده بشن به اروپا مثل سوریها و عراقیها و… گند کشیدند به اروپا ! این حقوقها برای افراد ساکن ان کشور یا ادمهای خبره هست برای هرکسی از این خبرها نیست تو امریکا حداکثر حقوق مک دونالد ۱۷ هزار دلار هست که فقط کفاف زندگی معمولی رو میده !

  0
  0

درج نظرات: