بستن
ترنجی

فیلم های سه بعدی شما را گیج می‌کند؟ این شاید فقط یک تصور باشد

no thumb

یک سری آزمایشات انجام شده توسط دانشجویان دانشگاه Newcastle University نشان می‌دهد که تماشای فیلم های سه بعدی هیچ ضرری بر تعادل و هماهنگی بدن انسان ندارد. با ترنجی همراه شوید.

در این آزمایش، از داوطلبان مختلف در رده های سنی مختلف خواسته شد تا انیمشین (خاطره انگیز) “داستان اسباب بازی” یا Toy Story را هم به صورت دو بعدی و هم سه بعدی تماشا کنند. البته به کسانی که درحال تماشای انیمیشن به صورت دو بعدی بودند، عینک های مخصوص سه بعدی داده شد تا فکر کنند که در حال تماشای داستان “اسباب بازی” به صورت سه بعدی هستند. از ۴۴۳ نفر، ۶۶ نفر خبر از یک سری عوارض جانبی دادند، البته زمانی که با شتاب سنج، وضعیت جسمانی آنها برآورد شد، هیچ تفاوت خاصی دیده نمیشد.

پیشنهادات و نظرات حاکی از این است که این وضعیت گیج شدن، بجای اینکه یک یک اثر جانبی واقعی باشد ، براساس انتظارات فرد شکل میگیرد، تا احساس ناخوشی به او دست دهد! البته برخی گزارشات حاکی از آن است که برخی افراد هنگام مشاهده یک برنامه سه بعدی، دچار سردرد میشوند. در نهایت این تحقیقات به این موضوع اشاره میکنند که این شرایط فقط مربوط به صفحه تلویزیون است و تحقیقات بیشتر، نیاز به صفحه های بزرگتر سینما دارد.

801

شاید هم در نهایت بسته به فیلمی است که در حال تماشا هستیم، ولی درنهایت می فهمیم که “داستان اسباب بازی” برایمان مشکل ایجاد نمیکند! اما شاید در آینده تماشای هیچ یک از محتوای سه بعدی برای ما مشکلی نداشته باشد.

 

Techradar
0
0
برچسب ها: تحقیقاتسه بعدیفیلم

حسين میرنژاد

نویسنده حسين میرنژاد

نویسنده و گرافیست وبسایت ترنجی. مدیر شبکه iDeal Techs کانال آپارات: iDeal Techs

۹نظر

   1. ال جی تصویر با عینک هنوز یه جوری بود و یکم عمقش کم بود
    تو سونی ۳ بعدی ندیدم ولی تو سامی و ال جی دیدم و ال جی واقعا بد بود و اخرش حس میکردم با سر دارم میرم تو زمین :wacko: !!! کنتراستش هم خوب نبود و تصاویر کم رنگ و مرده بودند ولی تو سامی که دیدم خوب بود
    اگه یه روز سونی رو هم تونستم تست کنم یه خبری میدم ولی اصلا از عینک های پسیو ال جی خاطره خوشی ندارم. عمق تصویر هم اصلا خوب نبود

    0
    0

درج نظرات: