بستن
ترنجی

فریمور اندروید ۶٫۰ برای اکسپریا زد ۴ و زد ۵ سونی، تاییدیه دریافت کرد

no thumb

درحالی‌که سونی، نسخه جدید سیستم‌عامل اندروید گوگل یعنی اندروید ۶٫۰ را برروی اکسپریا زد ۳ و زد ۳ Compact آزمایش می‌کند، بسیاری از کاربران منتظر اعلام برنامه‌ عرضه به‌روزرسانی اندروید ۶٫۰ (اندروید مارشمالو) سونی هستند. Xperiablog، به‌تازگی گزارش داده که به‌روزرسانی فوق برای نسخه ژاپنی اکسپریا زد ۴ و زد ۵، تایید شده است. برای جزئیات بیشتر در ادامه، همراه ترنجی باشید.

صدور تاییدیه برای دو گوشی اکسپریا زد ۴ و زد ۵ سونی، بدین معنی می‌تواند باشد که دو مدل ذکرشده، احتمالاً در بین اولین محصولات سونی خواهند بود که این به‌روزرسانی را دریافت می‌کنند. این تاییدیه، هم‌چنین نشان می‌دهد به‌روزرسانی اندروید ۶ در صورتی‌که فرآیند بررسی و عیب‌زدایی موفقیت‌آمیز باشد، ممکن است به‌زودی منتشر شود. البته سونی، پیش‌تر تایید کرده بود که برخی از مدل‌های پرچم‌دار خود را به اندروید ۶٫۰ (اندروید مارشمالو) به‌روزرسانی خواهد کرد اما بعید است که عرضه آن تا قبل از سال آینده، رخ بدهد.

android-6-0-marshmallow-firmware-for-sony-xperia-z4-and-xperia-z5-gets-certified-497903-2

سه اپراتور ژاپنی NTT DoCoMo، SoftBank و au احتمالاً در عرضه این به‌روزرسانی برای گوشی‌های پرچم‌دار سونی، پیش‌قدم خواهند بود؛ البته انتظار می‌رود که عرضه به‌روزرسانی اندروید ۶ برای نسخه‌ آنلاک اکسپریا زد ۵ و زد ۴ در همین بازه‌زمانی به‌وقوع بپیوندد. دریافت تاییدیه برای عرضه به‌روزرسانی مذکور، بدین معنی نیست که به‌روزرسانی اندروید ۶ برای گوشی‌های پرچم‌دار سونی تا چند هفته آینده، منتشر خواهد شد؛ حتی احتمال دارد که عرضه آن‌ها تا چندماه آینده، به‌طول بیانجامد.

با این‌حال، واضح است که به‌روزرسانی اندروید ۶٫۰ (اندروید مارشمالو) برای برخی از محصولات سونی منتشر خواهد شد اما زمان عرضه این به‌روزرسانی، هنوز معلوم نشده؛ هم‌چنین، مشخص نیست که کدام مدل‌ها در دریافت این به‌روزرسانی، در اولویت قرار دارند.

[su_button url=”http://news.softpedia.com/news/android-6-0-marshmallow-firmware-for-sony-xperia-z4-and-xperia-z5-gets-certified-497903.shtml” background=”#2a9b6d”]softpedia[/su_button]

0
0
برچسب ها: اکسپریا زد 4اندروید 6.0اندروید مارشمالوزد 5 سونیزمان عرضه اندروید 6 برای سونیسونی

محمد جهانی

نویسنده محمد جهانی

۶نظر

درج نظرات: