بستن
مطالب ترنجی

سیستم بلندگوهای استریو آیفون ۷ به چه صورت است؟

no thumb

آیفون های اپل عموما کیفیت صدای خوبی دارند. این کیفیت چه در خروجی هدفون و چه در بلندگو همواره مشهود بوده است اما در بخش بلندگو بد نبود که اپل به فکر بلندگوهای استریو دوتایی باشد. برندهای زیادی از سال های دور موبایل هایی با چنین سیستمی تولید کرده اند اما اپل تصمیم به این کار نداشت تا به آیفون ۷ و آیفون ۷ پلاس رسیدیم. خوشبختانه بالاخره شاهد حضور بلندگوهای استریو دوتایی در آیفون ۷ هستیم. اما این دو بلندگو چه سیستم دارند؟ در ادامه با ترنجی همراه باشید تا به این سوال پاسخ دهیم.

iphone-7-stereo-speakers

دو نمونه سیستم بلندگوی دوتایی در تلفن های هوشمند امروزی تا به حال استفاده شده است. نمونه اول چیزی شبیه به ساخته های اچ تی سی وان ام ۷ یا اکسپریا زد ۲ و دیگری شبیه به اچ تی سی ۱۰ یا هواوی پی ۹ پلاس است. در سیستم اول به صورت مشخص دو بلندگو روی پنل جلویی دستگاه قرار دارد اما در سیستم دوم اسپیکر تکی همیشگی در جای خود و در لبه پایینی است و اسپیکر دوم در قسمت بلندگوی مکالمه قرار دارد. البته در اچ تی سی ۱۰ این دو بلندگو از نظر صدای خروجی با یکدیگر متفاوت هستند.

طراحی دوم سبب می شود که بدون آسیب به طراحی کلی دستگاه شما دو بلندگو داشته باشید. این شایعه برای گلکسی نوت ۷ نیز منتشر شد اما عملی نشد و حالا روی آیفون ۷ و آیفون ۷ پلاس شاهد حضور آن هستیم. همانظور که در تصویر بالا می بینید، بلندگوی لبه پایین به همان شکل سابق حضور دارد و بلندگوی دوم روی پنل جلویی و در قسمت بلندگوی مکالمه دیده می شود.

نظر شما درباره این سیستم صوتی چیست؟ اپل با حذف جک ۳٫۵ میلی متری سنتی نیز نشان داد که علاقه زیادی به نشان دادن شجاعت خود دارد!

0
0
برچسب ها: iphone 7 speakersبلندگو استریوبلندگوهای آیفون 7بلندگوی استریو آیفون 7

سینا عطایی

نویسنده سینا عطایی

حال روزگارت به خودت بستگی داره :)

۵نظر

درج نظرات: