بستن
ترنجی

شروع تولید انبوه رم ۱۲۸ گیگابایت DDR4 برای سرور‌ها توسط سامسونگ

no thumb

در چند سال اخیر سامسونگ در کسب و کار‌های فرعی همانند یک ستاره در نمایشگاه‌ها درخشیده است و تا اکنون هم از سرعت خود نکاسته است. دیروز سامسونگ الکترونیک اعلام کرد که یک محصول جدید را با نام (TSV) 128GB DDR4 سیلیکونی را مخصوص سرور دیتا سنتر ها تولید کرده است. با ترنجی همراه شوید.

سال قبل بود که سامسونگ مدل TSV DDR4 DRAM را با حجم ۶۴ گیگابایت را وارد بازار کرد. سامسونگ می‌گوید در این محصول جدید سرعت و قدرت بالا برده است تا سنگ تمامی را برای شرکت مشتریان خاصش بگذارد.

سامسونگ اذعان کرد که مدل جدید با نام TSV DRAM بزرگترین ظرفیت و بیشترین استفاده از قدرت را در تمامی مدل‌های DRAM ارائه شده امروز بکار برده است که اطمینان می‌دهد بالاترین سرعت ممکن را به سرور‌هایتان می‌بخشد. در مدل ۱۲۸ گیگابایتی TSV DDR4 از حدودا ۱۴۴ چیپ مدل DDR4، به ترتیب از ۳۲ پکیج ۴ گیگابایتی و چهار چیپ ۸ گیگابایتی که هرکدام به اندازه‌ی ۲۰ نانومتر هستند توسط گروه تکنولوژی TSV سامسونگ جفت و جور شده است.

کاری که سامسونگ موفق به انجامش شد رهایی سرور‌ها از سیم‌های اتصال مرسوم پکیج‌های چیپ بود، در حالی که در موارد ریزی دیده شده که هنگامی اتصال چیپ‌ها بصورت عمودی تعدادی از آنها می‌سوختند و زیانی را بر دست خریداران می‌گذاشت که با حضور این محصول جدید میزان این ریسک را پایین آورده‌اند. تقویت سیگنال انتقال و ادغام با مدل‌های طراحی شده حرفه‌ای جهت بهینه‌ کردن ماژول قدرت مصرفی و کارایی قدم بزرگی محسوب می‌شود.

سامسونگ متوجه پتانسیل احتیاج منابع رم‌های ظرفیت بالا شده است و سریعا شروع به تولید تکنولوژی TSV شد تا بتواند بیشترین قدرت را به رم‌های موجود در بازار تزریق کند. به نظر شما سامسونگ می‌تواند بازار سرور و شبکه را از نظر سخت‌افزار در دست بگیرد؟

منبع: [su_button url=”http://www.ubergizmo.com/2015/11/samsung-now-mass-producing-128gb-ddr4-modules-for-servers/” background=”#01965a” icon_color=”169e83″]ubergizmo[/su_button]

0
0
برچسب ها: 128رمرم 128 گیگابایت DDR4سامسونگگیگابایت

صدرا مخملی

نویسنده صدرا مخملی

شروعی تازه ....

۶نظر

  1. واقعا به دور از تعصب سامسونگ شرکت قابل احترامی هست. خیلی به تکنولوژی و صنعت های دیجیتالی کمک کرده. واقعا دنیا به حضور اینطور شرکت های پیشرو در زمینه علم و فناوری نیاز داره. باید قبول کنیم که سامسونگ به پیشرفت تکنولوژی کمک کرده.

    0
    0

درج نظرات: