بستن
ترنجی

زمانی که سیری، حافظ جان فردی می‌شود

no thumb

در تبلیغات شرکت‌ها می‌خوانیم که دستیارهای صوتی دوست خوبی برای شما هستند، آن‌ها حرف شمارا می‌فهمند و به شما کمک می‌کنند؛ اما این جملات بیشتر تبلیغاتی هستند و شاید کمتر پیش بیاید که با جدیت از آن‌ها کمک بخواهیم؛ اما رویه سکه برمی‌گردد زمانی که حرف از جان و زنده ماندن باشد! بله؛ سیری جان جوان ۱۸ ساله‌ای را نجات داد. در ادامه با ترنجی همراه باشید تا بگوییم چه شد که این‌گونه شد!

سیری دستیار صوتی اپل است که همراه iPhone 4S عرضه شد و علاوه بر موج انتقادات علیه این سرویس، اپل سرمایه‌گذاری بزرگی برای توسعه این هوش مصنوعی انجام داد. داستانی که امروز برایتان بازگو می‌کنیم درباره جوان ۱۸ ساله‌ای است که در ایالت تنسی می‌زیستد که در آمریکای شمالی واقع‌شده است. نام وی Sam Ray است.

چند روز پیش او در حال تعمیر کامیون خود بوده و برای برخی کارها، به زیر ماشین می‌رود؛ ناگهان این ماشین غول‌پیکر بر روی وی می‌افتد و دیگر خودتان تصور کنید که اگر یک شی چند ده تنی، بر روی کسی افتد، چه پیش می‌آید! او نمی‌توانست تکان بخورد و دست‌هایش را حرکت دهد؛ کسی در آن حوالی نبود که حداقل به ۹۱۱ که بخش سرویس‌های اضطراری است، تماس گیرد.

اما سیریِ قهرمان، به دلیل فشاری که تحمل کرده است، فعال می‌شود و Sam صدای این ناجی را می‌شنود. با تلاش و مشقت بسیار جوان سعی می‌کند به سیری بفهماند که با سرویس‌های اضطراری یا ۹۱۱ تماس گیرد که خوشبختانه سیری موضوع را می‌فهمد و درک می‌کند؛ دقایقی بعد اورژانس از راه رسیده و به کمک این فرد می‌آید. بخش درمان Vanderbilt اعلام کرده اند که اگر کمی دیرتر، قضیه به آن ها اعلام می‌شد، او به احتمال زیاد جان می‌داد.

نظر شما چیست؟ این بار قهرمان داستان سیری بوده و لقب Hero به او داده می‌شود. البته ممکن بود که سم، گوشی ویندوز فونی داشت و کورتانا افتخارآفرینی می‌کرد.

[su_button url=”http://www.fox17.com/news/features/top-stories/stories/Siri-quot-Butt-Dial-quot-Saves-Murfreesboro-Man-39-s-Life-After-Truck-Falls-on-Him-185187.shtml”]fox17[/su_button]

0
0
برچسب ها: 9iosآیفونسیری

صدرا مخملی

نویسنده صدرا مخملی

شروعی تازه ....

۶نظر

  1. این دستیار های صوتی اگر بهشون عادت کنیم خیلی خوب هستن ولی هنوز خیلی مونده تا هوششون به پختگی برسه
    شخصا بیشتر به عنوان یه تفریح بهشون نگاه میکنم چون بعضی وقتا انقدر خنگ تشریف دارن که با انجام دادن یه کار به روش معمول خیلی سریعتر به نتیجه میرسم
    فقط وقتی پشت فرمون هستم یا مشغول کاری هستم خیلی به کار میاد

    0
    0

درج نظرات: