بستن
ترنجی

در اینجا، برخی نمونه های ویژگی بزرگ‌نمایی شفاف اکسپریا Z5 قرار گرفته است

no thumb

هرچه پیش می‌رویم عصر دوربین های point-and-shoot و کامپکت به نابودی بیشتر نزدیک می‌شوند و تقریبا آن هارا منسوخ شده می‌خوانیم. شاید اصلی ترین دلیل این انقراض، پیشرفت دوربین اسمارت فون ها باشد. سونی اکثرا پیشرو این عرصه بوده و حالا هم با معرفی ویژگی جدید Clear Zoom یا زوم شفاف، علاقه‌مندان عکاسی را نوید داد که این دستگاه به راحتی می‌تواند تا ۵ برابر بدون افت کیفیت، بزرگنمایی کند. اما خب تا چه حد این صحبت ها صحیح می‌باشد؟ برای پاسخ به این سوال ادامه مطلب رو دنبال کنید.

زوم کردن و بزرگ نمایی در دوربین های گوشی ها، خیلی مورد توجه قرار نگرفته و کیفیت چندانی ندارد. سونی تلاش کرده است تا این خلا را برطرف کند و از این رو تکنولوژی جدیدی به نام Clear zoom را برای اولین بار در سری Z5 مورد استفاده قرار داد تا بازخورد کاربران را مشاهده کند. اما تا چه حد این ویژگی کمک می‌کند؟ اگر بخواهیم به صحبت رسانه ای توجه کنیم، تا ۵ برابر می‌توانیم با خیال راحت بزرگنمایی کنیم.

البته لازم به ذکر است که تمام الگوریتم کار نرم افزاری است و همانند دیگر پرچمداران این گوشی نیز از زوم دیجیتالی پشتیبانی می‌کند و خبری از زوم اپتیکال نیست.

بدون زوم
بدون زوم
زوم ۳ برابر
زوم ۳ برابر
زوم ۵ برابر
زوم ۵ برابر
بدون زوم
بدون زوم
زوم ۳ برابر
زوم ۳ برابر
زوم ۵ برابر
زوم ۵ برابر
7
بدون زوم
زوم ۳ برابر

زوم ۳ برابر

زوم ۵ برابر
زوم ۵ برابر

[su_button url=”http://www.phonearena.com/news/And-here-are-some-Sony-Xperia-Z5-Clear-Image-Zoom-photo-samples_id73479″]phonearena[/su_button]

0
0
برچسب ها: sonyاکسپریا Z5سونی

صدرا مخملی

نویسنده صدرا مخملی

شروعی تازه ....

۳۶نظر

   1. فیلمو ملمو ولش کن عکسهای مقایسه رو بچسب. فعلا بیا مقایسه دوربین z3+ و نوت۵ رو ببین حالشو ببر. خودتونو به z5 نجسبونید.
    http://news.30mark.com/news/5014/%D8%A8%D8%B1%D9%88%D8%B2%D8%B1%D8%B3%D8%A7%D9%86%DB%8C-%D9%88-%D9%86%D8%AA%D8%A7%DB%8C%D8%AC-%D9%85%D9%82%D8%A7%DB%8C%D8%B3%D9%87-%D8%AF%D9%88%D8%B1%D8%A8%DB%8C%D9%86-GALAXY-NOTE-5–%D8%A8%D8%A7-XPERIA-Z3-PLUS-(%D8%AA%D8%AE%D8%B5%D8%B5%DB%8C-%D8%B3%DB%8C-%D9%85%D8%A7%D8%B1%DA%A9).html

    0
    0
  1. داداش کاری ندارما ولی اگه همین زوم رو سامسونگ داشت شما اینجارو میترکوندین افتش تو ۵ برابر خیلی نسبت به رقبا بهتره و خیلی ازشون جلوست شاید بشه زوم ۵ برابرش رو با ۳ برابر سامسونگ مقایسه کرد و فکر نمیکنم مثلا همین s6 یا حتی نوت ۵ توی زوم ۳ برابر اینجور با کیفیت بندازن ، میدونم عینک تعصب از روی چشم های شما برداشته نمیشه ولی حداقل جاهایی که به نفعتون نیست میتونید سکوت کنید!
   به شدت منتظر مقایسه بی طرف خانواده Z5 و با S6 ، G4 و نوت ۵ در همینه زمینه ها هستم!

   0
   0
 1. به شدت منتظر مقایسه این گوشی و مقایسش با سایر رقبا به وسیله ترنجی هستم!
  زوم ۵ برابرش که معلومه افت کیفیت داره ولی ۳ برابر هیچ افتی رو نمیتونم ببینم!
  معلومه در زمینه دوربین حرفای زیادی واسه گفتن داره ، خدایی سونی در Z که بیشتر بخاطر صفحه نمایشش دوربینش به چشم نمیومد اصلا نمیتونستم به عنوان یه پرچمدار قبولش کنم و تو این ۳ سال واقعا پیشرفت چشمگیری در بخش دوربین و صفحه نمایش کرده و در همینه زمینه داره رقبارو پشت سر میذاره و در نهایت میمونه بحث فروشش که مطمئنم اونم کم کم درست میشه چون همچین کمپانی با اصالتی که نه سر مردم رو شیره میماله و اگه تکنولوژی رو نداشته باشه میره با حق و احترام به شرکت مقابل ازش خریداری میکنه (نه دزدی) لیاقتش خیلی بالاست و حقشه که فروشش خوب باشه!
  توی دوربین جز بهترینا ، صفحه نمایش بهترینا ، کیفیت ساخت بهترینا ، مهندسی طراحی بهترین (حتی بالاتر از اپل) ، بلندگو بهترینا ، احترام به مشتری مخصوصا در زمینه اپدیت انگار داره با نکسوس رقابت میکنه و بین کمپانی های اندرویدی با اصالت ترین همین سونی هست!
  دیگه چه انتظاری از یه گوشی میتونیم داشته باشیم؟؟
  به شخصه من با سونی یاد لکسوس میفتم که جفتشون میخوان محصولی بدن دست مشتری که کسی هیچ ایرادی نتونه بهشون بگیره!

  0
  0
 2. اقای Heisenberg که فکر میکنی ادم منطقی هستی و قبل از شروع بحث نظرت رو اینطور بیان میکنی!
  “میدونم عینک تعصب از روی چشم های شما برداشته نمیشه”
  قبل از اینکه ادعای
  “شاید بشه زوم ۵ برابرش رو با ۳ برابر سامسونگ مقایسه کرد ”
  رو داشته باشی بهتره این دو تا عکس رو که اولی مربوط به اس ۶ هست
  http://i-cdn.phonearena.com/images/articles/206853-image/Galaxy-S6.jpg
  و دومی مربوط به Z5
  http://i-cdn.phonearena.com/images/articles/206850-image/Xperia-Z5.jpg
  رو با هم مقایسه کنی و رو عکسها زوم کنی ببینی کدوم افت کیفیت کمتری داره

  0
  0
  1. ببین کی داره حرف از عینک تعصب میرنه. گفتم که هروقت به z3+ رسیدید که همه پرچمداراتونو باهم قورت داد دوربینش اونوقت بیاید با z5 مقایسه کنید.
   شما هم یه لطفی بکن. من عکس میذارم شما زوم کن.
   این عکس از s6:
   http://i-cdn.phonearena.com/images/articles/206864-image/Galaxy-S6.jpg
   ابنم عکس از z5:

   0
   0
  2. ببین کی داره حرف از عینک تعصب میرنه. گفتم که هروقت به z3+ رسیدید که همه پرچمداراتونو باهم قورت داد دوربینش اونوقت بیاید با z5 مقایسه کنید.
   شما هم یه لطفی بکن. من عکس میذارم شما زوم کن.
   این عکس از s6:
   http://i-cdn.phonearena.com/images/articles/206864-image/Galaxy-S6.jpg
   ابنم عکس از z5
   http://i-cdn.phonearena.com/images/articles/206861-image/Xperia-Z5.jpg

   0
   0
   1. تو همون عکسی که گذاشتی جایی رو انتخاب کن که تشخیص تفاوت راحت تر باشه
    http://8pic.ir/images/e48y32kof0win7ed6db4.jpg
    تو عکس اصلی هم رو کلمه ۴K Gallery زوم کنید و بعد مقایسه کنید.
    این هم یه عکس دیگه که تفاوت کاملا مشخصه
    http://8pic.ir/images/6c1s10xdfsdb8k6uexqn.jpg

    0
    0
   2. جز دروغ گفتن و ضایع شدن و بهانه تراشی کار دیگه ای هم بلدی اصلا؟!
    تو اون قسمتی که شما انتخاب کردی هم برتری با S6 بود که از نظر میزان نویز کاملا برتری داشت.از نظر جزئیات هم تشخیص تفاوت واقعا سخته و اون نقطه هم نقطه فوکوس نیست
    یادم رفت بگم که من از کامنتهای شما و جوابهای شما( مخصوصا جاهای حساس!!) عکس گرفتم و قصد دارم تو سایتهای دیگه مثل اکسپریان به بقیه نشونشون بدم.
    منتظر بهانه و سوتی های بعدی شما هستم

    0
    0
   3. عزیزم اون نویز نیست اون پیکسلها هستند. توکه فرق پیکسل با نویزو نمیتونی تشخیص بدی. در ضمن سامسونگ فیلتری میکشه رو عکسها که پیکسلها دیده نشن ولی گند میزنه تو جزئیات عکس همونجور که بالا من کراپ کردم از تصویر مات بودن سامسونگ و محو جزئیات دیده میشه.

    0
    0

درج نظرات: