بستن
ترنجی

درخواست اپل جهت کاهش هزینه‌های تولید پردازنده A9 منجر به کاهش تولیدات TSMC خواهد شد

no thumb

اپل اخیرا از دو شرکت سامسونگ و TSMC درخواست کرده است تا هزینه ساخت پردازنده‌های A9 را برای آیفون‌های جدید را کاهش دهند. اما به نظر این درخواست برای TSMC چندان خوشایند نبوده است. این کمپانی ادعا می‌کند که کاهش هزینه‌ها تاثیر منفی در میزان تولیدات پردازنده‌‌هایش خواهد داشت. در ادامه با ترنجی همراه شوید.

بنابر گفته DigiTimes در حال حاضر هردو شرکت TSMC و سامسونگ ظرفیت تولید پردازنده‌‌های ۱۶ و ۱۴ نانومتری FinFET برای پردازنده A9 اپل را دارند. سامسونگ قبلا با اپل برای این درخواست به توافق رسیده است و تایید کرده است که هزینه کلی تامین این خدمات “تقریبا رایگان” خواهد بود. این موضوع خبر از تبدیل شدن سامسونگ به زنجیره تولید قطعات مورد نیاز اپل در آینده می‌دهد.

اما در این میان کمپانی TSMC کمی مردد است. این کمپانی می‌گوید که اگر هزینه ساخت پردازنده ۱۶ نانومتری‌اش را کاهش دهد تولیدات کلی این قطعات از ۳۰٫۰۰۰ قطعه به کمتر از ۲۰٫۰۰۰ قطعه خواهد رسید. این مقدار برای دیگر شرکت‌هایی که منتظر تولید پردازنده‌های این شرکت هستند بسیار کم است. برای همین این شرکت اصرار دارد تا مطابق برنامه‌هایش به جلو برود.

DigiTimes سابقه خوبی در پیش‌بینی آینده محصولات اپل داشته است اما این‌بار این صحبت‌ها مستقیما از سوی شرکت TSMC منتشر شده است. برنامه تولید آیفون‌های جدید به به‌زودی شروع خواهد شد که البته ممکن است این برنامه هم‌اکنون شروع شده باشد، زیرا ممکن است اپل آیفون‌های جدیدش را در تاریخ ۱۸ شهریور معرفی کند و باید آماده فروش محصولاتش باشد. البته بد نیست ذکر کنیم که KGI ادعا کرده است که حتی با وجود حذف کردن آیفون‌های قدیمی از خط تولید آغاز تولیدات این محصول یک تا دو هفته به تاخیر خواهد افتاد.

نظر شما چیست؟ آیا آیفون ۶S به اندازه آیفون‌های قبلی موفق خواهد بود؟

Appleinsider

0
0
برچسب ها: TSMCاپلسامسونگ

حسين میرنژاد

نویسنده حسين میرنژاد

نویسنده و گرافیست وبسایت ترنجی. مدیر شبکه iDeal Techs کانال آپارات: iDeal Techs

۵نظر

  1. موفق خواهد بود چرا نبود ؟ دوربین بهتر فورس تاچ که یه نوآوریه خیلی برای من مهمه در ضمن سری اس هست. حتی فروش برابر با آیفون ۶ هم موفقیت هست. به شخصه به محض اومدن سفارش میدم از آمریکا بفرستن برام پولشم بستگی به دلار داره دیگه هر چی شد میدم.

   0
   0
 1. حالم از اپل بهم میخورد حالا بیشتر بهم خورد این شرکت پول پرست که بخاطر حماقت مردم به اینجا رسیده بوی پول به هر قیمتی حتی کاهش هزینه ی پردازنده که در نتیجه کیفیت بدتری داره اخه یکی نیس به تو بگه مگه کم سود میکشی رو گوشیات که حالا بیشتر به فکر بهینه کردنه هزینتی همیمطور شد که این شرکت پول پرست که الان رو کوهی از پول خابیده هارتر شد اینقد تز این مغرور پول پرست چیز نخرین

  0
  0

درج نظرات: