بستن
اپلحتما بخوانید

حقایقی درباره حافظه داخلی آیفون ۷، مدل ۳۲ گیگابایتی نخرید!

ما نیز مثل خیلی از کاربران امیدوار بودیم که اپل دست از خساست بکشد و مدل پایه آیفون ۷ را با حافظه داخلی ۶۴ گیگابایتی عرضه کند اما همیشه سیاست این شرکت در این بخش به شکلی است که شما مجبورید مدل بالاتر از مدل پایه را با ۱۰۰ دلار گران تر بخرید. امسال با آیفون ۷ شما مدل پایه ۳۲ گیگابایتی دریافت می کنید و گزینه های دیگر ۱۲۸ و ۲۵۶ گیگابایتی است. باز هم جای شکرش باقی است که میزان حافظه دریافتی نسبت به مدل سال پیش دو برابر شده است. عموما اکثر کاربران ترجیح می دهند مدل ۱۲۸ گیگابایتی آیفون ۷ را تهیه کنند و دلیل میزان حافظه کافی برای تمام داده های آنهاست. اما یک نکته در این بین هست که به جز حافظه بیشتر به شما دلیلی می دهد تا مدل ۳۲ گیگابایتی را نخرید. در ادامه با ترنجی همراه باشید!

highres-apple-iphone-7-matt-black-13srgb_1475066149

ابتدا اجازه بدهید با میزان حافظه داخلی در دسترس هر کدام از ۳ انتخاب حافظه ای آیفون ۷ آشنا شویم:

آیفون ۷ ۳۲ گیگابایت: میزان حافظه واقعی ۲۷٫۸۵ گیگابایت | میزان حافظه در دسترس ۲۲٫۴۳ گیگابایت

آیفون ۷ ۱۲۸ گیگابایت: میزان حافظه واقعی —- گیگابایت | میزان حافظه در دسترس ۱۱۵٫۵۳ گیگابایت

آیفون ۷ ۳۲ گیگابایت: میزان حافظه واقعی —- گیگابایت | میزان حافظه در دسترس ۲۴۳٫۴۱ گیگابایت

همانطور که می بینید مدل ۳۲ گیگابایت تنها ۲۲ گیگابایت در دسترس دارد. این خود می تواند اولین دلیلی باشد که بدانید شاید آیفون ۷ ۳۲ گیگابایتی آنچنان پاسخگوی نیازهای شما نباشد. دلیل اصلی اما در جدول زیر است، ابتدا آن را ببینید تا درباره آن توضیح بدهیم:

iphone-internal-storage-speed

سرعت خواندن و نوشتن روی مدل ۳۲ گیگابایتی خیلی پایین تر از مدل های ۱۲۸ و البته ۲۵۶ گیگابایتی است.

هر چند اکثر شما به خوبی مفهوم این جدول را می دانید اما به صورت خلاصه باید بگوییم سرعت خواندن و نوشتن روی مدل ۳۲ گیگابایتی خیلی پایین تر از مدل های ۱۲۸ و البته ۲۵۶ گیگابایتی است. مسلما می توان گفت شاید سرعت خواندن و نوشتن مدل ۳۲ گیگابایت برای مصرف خود دستگاه کفایت کند و به دلیل کم بودن حجم حافظه داخلی به منظور انتقال فایل از موبایل به کامپیوتر، نیازی به سرعت بالاتر احساس نمی شده است. در مقابل اما مدل های ۱۲۸ و ۲۵۶ گیگ به دلیل حجم بالای حافظه داخلی نیازمند سرعت بسیار بیشتری بوده اند.

شاید برای شما سوال باشد که عملکرد آیفون ۷ در این بخش در مقابل رقبا چطور است؟ جدول زیر برای سوال شما پاسخ خواهد داد:

iphone-7-internal-storage-speed-comparison

نظر شما درباره این موضوع چیست؟ کدام یک از حافظه های داخلی آیفون ۷ را برای خرید انتخاب خواهید کرد؟ آیا ترجیح نمی دهید که دستگاه شما از حافظه جانبی پشتیبانی کند؟

0
0
برچسب ها: iphone 7آیفون 7آیفون 7 32 گیگابایتحافظه داخلی آیفون 7

سینا عطایی

نویسنده سینا عطایی

حال روزگارت به خودت بستگی داره :)

۵نظر

 1. ترنجی تبریک
  پوسته سایت الان زیبا و شکیل شده.ایشالا مشکلاتش هم حل شده
  ______________________
  واقعا این سیاست اپل خیلی استعمارگرانست
  بازم خوبه اون ۱۶ خنده دارو حذف کرد.خیلی مایه شادی مردم بود دوربین. فیلم برداری ۴k انجام بده بعد ۱۱ گیگ فضای خالی برای عکس و فیلم و تلگرام و آپ و بازی😐😐😐

  0
  0

درج نظرات: