بستن
ترنجی

حافظه‌های SSD سامسونگ با ظرفیت ۱۶ ترابایت در راه است

no thumb

ظاهرا هر جایی که سر می‌کشیم نامی از سامسونگ دیده می‌شود و نکته‌ی جالب ماجرا هم آن است که در هریک از بخش‌هایی که فعال است با بزرگان آن صنعت درافتاده و در بسیاری از صنایع توانسته کنترل بازار را در دست بگیرد. کار این شرکت فقط به اسمارت‌فون، تبلت، صفحه‌نمایش و رم محدود نمی‌شود و شاهد آن هستیم که در بخش حافظه‌های SSD نیز حرف‌های زیادی را برای گفتن دارد. این شرکت در کنفرانس جهانی حافظه‌های Flash اعلام کرده که در حال توسعه‌ی یک حافظه‌ی SSD با ظرفیت ۱۶ ترابایت است! در ادامه با ما باشید.

سامسونگ در جریان نطق سالیانه‌ی خود در این نمایشگاه خبر از توسعه‌ی چنین حافظه‌ای داد که در قالبی ۲٫۵ اینچی با اتصال از طریق SAS به تبادل اطلاعات می‌پردازند و از ۴۸ لایه TLC V-Nand حافظه بهره می‌برد.

نکته‌ی جالب توجه در این حافظه آنجاست که سامسونگ چگونه در بین ICهای فراوانی در آن ارتباط لازم را برقرار می‌کند اما نکته‌ای که واضح است آن است که در آن از ترکیب چندین حافظه‌ی PCB مختلف در فضایی ۲٫۵ اینچی استفاده شده است که سامسونگ برای این کار نیاز است چندین حافظه‌ی ۲۵۶ گیگابایتی V-NAND را در کنار هم قرار داده تا به چنین میزان حجمی از ذخیره‌سازی اطلاعات دست پیدا کند.

حافظه‌ی جدید با کد PM1633a عرضه خواهد شد که در واقع جانشینی برای مدل PM1633 خواهد بود که ظرفیت ۳٫۸۴ ترابایتی را در اختیار کاربر قرار می‌داد و این بار شاهد ارتقایی چشمگیر در این بخش هستیم.

اما این همه‌ی ماجرا نیست و اگر تصور می‌کنید که ۱۶ ترابایت برای یک DataCenter بسیار کم است، سامسونگ در نظر دارد که در یک رک ۲U، تعداد ۴۸ عدد از این حافظه‌ها را جای دهد که در نهایت بتوان به ظرفیتی ۷۶۸ ترابایتی دست پیدا کرد!

در این بخش می‌توانید تصاویری را از محصول جدید سامسونگ مشاهده بفرمایید.

1 2PNG 3 4 5 6 7 8

[su_button url=”http://www.guru3d.com/news-story/samsung-working-on-16-terabyte-ssd.html” target=”blank” background=”#159f84″]guru3d[/su_button]

0
0
برچسب ها: samsungSSDv-nandحافظهسامسونگ

پویا رحمانی

نویسنده پویا رحمانی

عاشق دنیای تکنولوژی، خودرو و فوتبالم! عشق به تمام معنا...

۱۵نظر

  1. واقعا براتون متاسفم چرا نظره منا تایید نکردید که درجواب اری خان داده شده بود نه توهین بود نه بیراهه بلکه جوابی کاملا منطقی که بادلیل ومدرک داده شده بوددر حالی که ایشون که به سواد وشخصیت من توهین کردن را کاملا تایید کردید این نشون میده نویسنده ی این پست یا هر کس دیگه ای که نظرما تایید نکرد بی طرف نیست ومساوات و عدالتا در راستای تفکرات مغرورانه ی خودش پایمال کرده :scratch:

    0
    0
  2. نه اقای مخملی اون پست واون نظرم نبود اون نظرم بیشتر جنبه ی شوخی و کلکل داشت ولی نظرم در این پست جدی و با مدرک بود و در جواب توهین های یه عده در همین پست و در جواب نظر ششم بود ولی در کل ممنون که پیگیری کردین یا نظر ارسال نشده یا نویسندگان دیگه اونا حذف کردن در کل هرچی بوده واگذارشون کردم به خدا باتشکر

    0
    0

درج نظرات: