بستن
ترنجی

تلگرام؛ از نگرانی ها تا هر آنچه که باید بدانید!

no thumb

وقتی شبکه ای اجتماعی فراگیر می شود، همیشه این نگرانی در رابطه با درز اطلاعات شخصی یا کنترل آن برای کاربر وجود دارد. حق طبیعی هر کاربر است که از امنیت اطلاعاتش اطمینان داشته باشد. اگر یادتان باشد قبل ها مقاله ای در ترنجی در رابطه با تلگرام منتشر شد. این مقاله در جهت تکمیل آن تهیه شده و تا جایی که می توانید دوستان، آشنایان و ایرانیان را آگاه کنید.

تلگرام اپلیکیشنی روسی است که در آمریکا فعالیت می کند. اطلاعات کاربران ایرانیِ تلگرام بر روی سرورهایی در آمستردام هلند واقع شده است و در تویتتری که از طرف تلگرام منتشر شده است، این اطلاعات بر روی این سرورها باقی خواهند ماند و به هیچ جای دیگری از جهان انتقال داده نخواهد شد. از این بابت هیچ جای نگرانی وجود ندارد و امنیت اطلاعات از طرف تلگرام به خطر نخواهد افتاد.

همانطور که اطلاع دارید و در مقاله بالا گفته شده است، اخیراً ربات هایی یا اکانت هایی از طرف تلگرام کد فعالسازی را می خواهد و کاربر را به حذف اکانت تهدید می کند. به هیچ عنوان کد کاربری را برای هیچ اکانتی ارسال نکنید.

در واقع تلگرام به جز هنگام فعالسازی بر روی دستگاهی جدید از شما کد فعالسازی درخواست نمی کند. بهترین راه برای جلوگیری از ارسال پی در پی درخواست بهتر است که اکانت ها و ربات های درخواست کننده را بلاک کنید. به همه دوستان، آشنایان و هر کسی که می شناسید بسپارید و این مهم را برایشان تشریح کنید.

در صورتی که کسی از شما یا اطراف شما این اشتباه را مرتکب شده و کد را ارسال کرده است، فوراً بسپارید که همه اکانت های خود را بر روی هر چند دستگاهی که دارد Log Out کند؛ به قسمت تنظیمات (Setting) بروید و اکانت را Log Out کنید و مجدداً نسبت به فعالسازی اقدام کنید.

حتماً پس از فعالسازی دوباره در قسمت Setting>Privacy and Security>Active Sessions گزینه Terminate All Other Sessions را انتخاب کنید تا خیالتان از بابت سایر دستگاه ها نیز راحت شود.

نکته دیگر تبلیغی است که برای تلگرام فارسی صورت می گیرد. به یاد داشته باشید که تلگرام نسخه رسمی فارسی ندارد. به عبارتی دیگر شما در هیچ موردی نمی توانید دو نسخه از تلگرام (حتی نسخه مود شده یا هر اپلیکیشنی دیگر) را همزمان بر روی یک دستگاه داشته باشید. پس نسخه ای که به عنوان فارسی شناخته شده است نسخه دیگری است که در ایران تهیه شده و نسخه رسمی نیست. توصیه ما این است که همیشه نسخه رسمی و آخرین نسخه را بر روی دستگاهتان داشته باشید. در نسخه های دیگر به هیچ عنوان امنیت اطلاعات شما تضمین شده نیست.

در نهایت نگران امنیت اطلاعاتتان در تلگرام نباشید. از طرف تلگرام هیچ موردی شما را تهدید نمی کند. سرور کاربران ایرانی در کشور مطمئنی قرار دارد. تمام موارد بالا را رعایت کنید تا بیش از پیش امنیت اطلاعات شخصی شما تضمین شود.

به یاد داشته باشید که ترنجی اینجاست تا تمام نگرانی های شما را رفع کند.

0
0
برچسب ها: telegramتلگرامنگرانی درباره تلگرام

صدرا مخملی

نویسنده صدرا مخملی

شروعی تازه ....

۸نظر

  1. دوست عزیز شما از چهار تا بچه نباید ناراحت بشین!
   مطمن باشین ادم عاقل وبالغ!نمیاد از وقت خودش بزنه و بیاد گروه شمارو پیدا کنه تا چهار تا چیز بهتون بگه.راستی این گروه فقط ماله بچه های سونی داره؟!
   یا واسه ما بد بخت بیچاره هام هست؟!!!

   0
   0

درج نظرات: