بستن
گوگل

تعهد ۲ ساله گوگل برای ارایه به روزرسانی پیکسل

۱۶۱۰۱۷-google-pixel-mbe-520p_embrago_f03cfb5e86ed337ce574d6fa23b5d9cd-nbcnews-ux-2880-1000

امروز صبح بود که در پست ارایه به روزرسانی اندروید پیش نمایش ۷.۱.۱ برای نکسوس ها و تبلت پیکسل سی گفتیم گوگل باید همانند اپل پشتیبانی نرم افزاری ۴ ساله را برای موبایل های هوشمند ساخت خود در نظر بگیرد اما حالا و با بررسی وب سایت رسمی گوگل می بینیم خبر خوشحال کننده ای وجود ندارد. در ادامه با ترنجی همراه باشید.

img_20161020_091019

با نگاهی به وب سایت گوگل و مدت زمان پشتبانی نرم افزاری این شرکت از موبایل پیکسل تازه تولید شده توسط این شرکت می بینیم که هر دو این دستگاه ها تقریبا تا پایان سال ۲۰۱۸ پشتبانی نرم افزاری خواهند شد، همانطور که می دانید این یعنی دو نسخه اصلی دیگر اندروید. به عبارت دیگر پیکسل ها تا اندروید ۹ یا هر اسم دیگری که داشته باشد به روزرسانی می شود.

اما چرا باید آیفون ۵ اس این روزها با iOS 10 به روز شود اما هم دوره آن یعنی نکسوس ۴ خیر؟

به روزرسانی های امنیتی برای این دستگاه ها تا ۳ سال پس از عرضه در فروشگاه گوگل یا حداقل ۱۸ ماه پس از توقف فروش این دستگاه ها فروشگاه گوگل عرضه می شوند. عموما به روزرسانی های امنیتی اهمیت زیادی دارند اما چرا باید آیفون ۵ اس این روزها با iOS 10 به روز شود اما هم دوره آن یعنی نکسوس ۴ خیر؟! البته می تواند نکسوس ۴ را به صورت غیر رسمی به روز رسانی کنید اما چرا این تفاوت زیاد باید وجود داشته باشد؟ این نکته را نیز نباید از یاد برد که آیفون ۵ اس هر چند به iOS 10 به روز می شود اما به جز تغییراتی در رابط کاربری، سود بیشتری از آن نخواهد برد ولی باز هم با این وجود از نظر امنیتی به روز می شود و این خود یعنی ۱ سال دیگر بیشتر از گوگل.

نظر شما درباره سیاست به روزرسانی گوگل و اپل چیست؟

gsmarena.com

0
0
برچسب ها: آپدیت اندرویدآپدیت پیکسلپشتبانی نرم افزاری گوگلپیکسلگوگل

سینا عطایی

نویسنده سینا عطایی

حال روزگارت به خودت بستگی داره :)

۷نظر

 1. آقای عطا.یی
  چطور باید بریم به صفحات قبلی سایت؟
  من که چیزی پیدا نکردم نه بالای پیچ نه پایین
  کامنت هم سمت راست کادر فقط نوشته میشه و به صورت نامنظم
  البته قالب کلی سایت بسیار زیباست ولی نکات کوچیک هم رفع بشه خیلی بهتره
  خیلی از دوستان به خاطر قالب نه چندان خوب دیگه کامنت نمیذارن

  0
  0

درج نظرات: