بستن
ترنجی

بیلد ۱۰۵۲۵ ویندوز ۱۰ برای اینسایدر‌ها منتشر شد

no thumb

بعد از عرضه‌ی رسمی بیلد ۱۰۲۴۰ ویندوز ۱۰ به عنوان نسخه‌ی رسمی٬ تاکنون هیچ نسخه‌ای برای توسعه‌دهندگان ویندوز ۱۰ که اینسایدر‌ها خطاب می‌‌شوند منتشر نشده بود. اما امروز با خیر شدیم که مایکروسافت نسخه‌‌ی جدیدی را تحت عنوان بیلد ۱۰۵۲۵ برای اینسایدر‌ها منتشرکرده است.

در ادامه‌ی مطلب با ترنجی همراه باشید تا از لیست تغییرات موجود در این بیلد آگاه شویم و همچنین اسکرین‌شات‌هایی از محیط این نسخه‌ را با هم ببینیم.

ظاهرا سریال تکراری عرضه‌ی نسخه‌های آزمایشی برای اینسایدر‌ها تمامی ندارد و به قول نیکانمان این رشته سر دراز دارد! مایکروسافت به پشتیبانی از ویندوز‌های خود بسیار پایبند است و سعی دارد تا بروزرسانی‌های متعددی را برای مجموعه محصولات خود منتشر نماید. در همین راستا٬ دیشب وبلاگ رسمی ویندوز (Windows Blog) به همراه سایت Microsoft-News خبر از انتشار یک نسخه‌ی جدید ویندوز ۱۰ کامپیوتر برای توسعه‌دهندگان حلقه‌ی سریع (Fast) را داد که نام آن بیلد ۱۰۵۲۵ است.

از جمله تغییرات محسوس این نسخه می‌توان به:

  • تنظیمات رنگ‌ها بروز شده‌اند:  اهالی رموند بازخورد‌های زیادی در رابطه با رنگ‌ها پیشفرض دریافت کرده‌اند و برای شروع این تغییرات٬ قابلیت تغییر رنگ استارت٬ اکشن‌سنتر و نوار وظیفه فراهم شده است (توجه داشته‌باشید که این قابلیت هنوز در مراحل آزمایشی و ابتدایی خود است و ممکن است در آینده تغییرات زیادی را به خود ببیند). برای تغییر رنگ  این قسمت‌ها شما می‌توانید به این آدرس بروید و تغییرات مورد نظرتان را اعمال کنید: (Settings > Personalization > Colors)
  • بهینه شدن مدیریت حافظه: در ویندوز ۱۰ ٬ مفهوم جدیدی تحت عنوان compression store به نسخه‌ی جدید افزوده شده است که موجب می‌ شود در هنگامی که ویندوز احساس کند رم شما بیش از حد پر شده است٬ برنامه‌هایی را که تشخیص دهد مورد استفاده نیستند و فعلا  کاربر با آنها کاری ندارد را به صورت فشرده درآورده و فضای خالی بیشتری را در اختیار سایر برنامه‌ها قرار می‌دهد. بدین ترتیب فضا برای انجام اپ‌های فعال و کارهایی که مورد نیاز کاربر در آن لحظه است بیشتر آزاد می‌شود.
  • در این بیلد برخی از باگ‌ها و مشکلات نیز رفع شده‌اند

به صورت کلی اگر بخواهیم این بیلد را توصیف کنیم تنها می‌توانیم بگوییم که این بیلد فقط و فقط یک بیلد رفع باگ و مشکلات بوده است و قابلیت جدیدی را با خود به ارمغان نیاورده است، البته اگر مدیریت بهتر رم را به عنوان یک ویژگی جدید به حساب نیاوریم و آن را به پای بهبود عملکرد بگذاریم! در صورتی که دوست دارید تا با محیط این نسخه‌ بیشتر آشنا شوید٬ گالری تصاویر را از دست ندهید:

windows 10 (2)

windows 10

windows 10 (4)

windows 10 (3)

هنوز فایل ISO ویندوز ۱۰ منتشر نشده است و این بروزرسانی تنها تحت عنوان یک آپدیت OTA برای اینسایدر‌ها منتشر شده است.

در صورتی که شما نیز قادر به دریافت این بیلد شده‌اید٬ تجربه‌ی خود را با ما به اشتراک بگذارید.

[su_button url=”http://microsoft-news.com/windows-10-build-10525-screenshots/”]microsoft-news[/su_button] [su_button url=”http://microsoft-news.com/windows-10-build-10525-now-available/”]microsoft-news[/su_button]

0
0
برچسب ها: build 10525Insiderwindows 10اینسایدربیلد 10525ویندوز 10

عارف کمانی

نویسنده عارف کمانی

۶نظر

درج نظرات: