بستن
ترنجی

به‌روزرسانی نوامبر ویندوز ۱۰ از فعال‌شدن رمزگذاری BitLocker جلوگیری می‌کند!

no thumb

به‌تازگی، کاربران سیستم‌عامل ویندوز ۱۰ از مشکل جدیدی در آن گلایه کرده‌اند که از قفل‌گذاری سیستم جلوگیری می‌کند؛ این مشکل، احتمالا از فناوری قفل‌گذاری BitLocker در آخرین شماره از ویندوز ۱۰ نشأت می‌گیرد. برای جزئیات بیشتر، همراه ترنجی باشید.

مشکل فوق، تنها در حالتی گزارش شده است که کاربران، به‌روزرسانی ماه نوامبر ویندوز ۱۰ (با شماره بیلد ۱۰۵۸۶) را برروی دستگاه خود به‌صورت clean install نصب می‌کنند. یکی از کاربران، در این‌باره گزارش می‌دهد که پس از نصب به روش Clean install به‌روزرسانی نوامبر ویندوز ۱۰، BitLocker فعال نشده و اخطار «parameter is incorrect» نشان داده می‌شود.

وی مدعی است کاربرانی‌ که قابلیت BitLocker را در ویرایش RTM ویندوز ۱۰ (با شماره بیلد ۱۰۲۴۰) فعال کرده باشند و سپس برای نصب به‌روزرسانی ماه نوامبر (با شماره بیلد ۱۰۵۸۶) اقدام نمایند، فعال خواهد شد. با این‌حال، هنگامی‌که قابلیت فوق مجددا توسط کاربر یا سیستم غیرفعال می‌شود، اخطار فوق با تلاش دوباره برای رمزگذاری اطلاعات در ویندوز ۱۰ به نمایش در می‌آید.

کاربران دیگر نیز از مشکلات مشابه در به‌روزرسانی ماه نوامبر ویندوز ۱۰ خبر داده‌اند و مدعی هستند که مشکل فوق، به دلیل تغییرات اعمال‌شده در BitLocker در آخرین شماره از ویندوز ۱۰ ایجاد شده است. توصیه می‌شود در صورتی‌که با این مشکل مواجه شدید، حتما اخطار فوق را در بخش «بازخورد کاربران» به مایکروسافت اطلاع دهید تا اقدامات رسمی برای برطرف‌کردن آن صورت پذیرد.

[su_button url=”http://www.neowin.net/news/issues-in-windows-10-november-update-prevent-bitlocker-encryption-from-being-enabled” background=”#12b37e”]Neowin[/su_button]

0
0
برچسب ها: BitLockerبروزرسانی نوامبر ویندوز 10فعال نشدن BitLocker در به روزرسانی نوامبر ویندوز 10فعال نشدن BitLocker در ویندوز 10ویندوز 10

محمد جهانی

نویسنده محمد جهانی

۱ نظر

درج نظرات: