بستن
ترنجی

برجام و فرصت طلایی صنعت خودرو

no thumb

رییس انجمن ملی حمایت از حقوق مصرف‌کنندگان گفت: اجرایی شدن برجام و آغاز فرایند لغو تحریم‌ها فرصت طلایی برای اصلاح ساختاری صنعت خودرو فراهم کرده است.

اظهار کرد: صنعت خودروی ایران سال‌هاست که از ضعف تکنولوژی و عدم سرمایه‌گذاری در حوزه تحقیق و توسعه برای ارتقای کیفیت محصولات رنج می‌برد.

وی با بیان اینکه چند سال پیش در دوران اوج سودآوری صنعت خودرو  نقدینگی خودروسازان در حوزه‌های لازم سرمایه‌گذاری نشد، خاطرنشان کرد: با این حال لغو رسمی تحریم‌ها فرصت مناسبی را برای جبران سوءمدیریت گذشته در اختیار خودروسازان قرار می‌دهد.

رییس انجمن ملی حمایت از حقوق مصرف‌کنندگان ادامه داد: با توجه به مشکلات خودروسازان برای تامین نقدینگی، این شرکتها می‌توانند با مشارکت با خودروسازان معتبر جهانی بخشی از نقدینگی مورد نیاز خود را تامین کنند.

وی افزود: نکته مهم این است که خودروسازان به این باور برسند که تولید محصولات با کیفیت‌های پایین فعلی، دیگر پاسخگوی نیاز مصرف‌کنندگان نبوده و باید اقدام به تحول زیرساخت‌های خود برای تولید محصولات جدید کنند.

جعفری با بیان اینکه در بسته رونق اقتصادی دولت توجه ویژه‌ای به شرکتهای خودروسازی شده است، تصریح کرد: امیدواریم خودروسازان این حمایت‌ها را قدر دانسته و به سرعت در جهت انتقال تکنولوژی و به‌روزرسانی خطوط تولید برای ارتقای کیفیت محصولاتشان اقدام کنند.

[su_button url=”http://machinemag.ir/News.aspx?ID=8311″ target=”blank” background=”#159f84″]machinemag[/su_button]

0
0
برچسب ها: خودروصنعت خودرو

صدرا مخملی

نویسنده صدرا مخملی

شروعی تازه ....

۵نظر

  1. نمیخوام بدبین باشم ولی چشم از اینا آب نمیخوره. سمند و بزک کردن به اسم دنا با ۱۸ میلیون افزایش قیمت، حالا اینا ببینم کیفیت و ببرن در حد کمری قیمت سمند میشه ۱۸۰ میلیون!
    تنها راه نجات ما کاریه که هندوستان کرده، عوض آزمایش و خطا یبار بیان کاری که هندوستان یا ترکیه کرد و اجرا کنن.

    0
    0

درج نظرات: