بستن
مطالب ترنجی

بد افزار جدیدی در پلی استور کشف شد

no thumb

 دانلود برنامه ها از اپ استور های رسمی همیشه بهترین راه بوده است که به طور کلی کابران می توانند از جانب سالم بودن برنامه ها مطمئن باشند. بر هر حال ممکن است در مواقع نادر بد افزاری پشت یک برنامه یا بازی پنهان شود. اکنون یک نرم افزار مخرب  به نام DressCode بنا بر گزارشات در گوگل پلی استور کشف شده است. با ما در ادامه همراه باشید.

این گزارش توسط شرکت Check Point ارسال شده است که ادعا می کند  ۴۰ نرم افزار در گوگل پلی استور آلوده شده اند که اولین مورد مربوط به آپریل ۲۰۱۶است. ۴۰۰ مورد دیگر نیز در اپ استور های غیر رسمی وجود دارد.

خب، این بدافزار دقیقا چیست؟ این بدافزار موجب به وجود آمدن botnet می شود. مهاجمان قادر هستند با استفاده از دستگاه های آلوده حجم اینترنت را منتقل کنند. شرکت Check Point در مورد بدافزار DressCode گفته است که این بدافزار تبلیغات کلیکی ساختگی را تولید می کند تا بدین ترتیب بتواند کسب درآمد کند. با این حال از botnet ها می توان برای حملات جدی تری نیز استفاده کرد مانند دست آوری به سرور ها و فایل های یک شرکت.

گوگل در مورد برنامه های آلوده شده مطلع گردیده و به احتمال زیاد سریعا آن ها را حذف خواهد کرد. البته شرکت Check Point به چند نرم افزار آلوده اشاره کرده است که بنظر می رسد این بدافزار در نرم افزار های کودکانه تعویض لباس جاسازی شده است.

DressCode-infected-apps-and-vulnerability-explained

DressCode-infected-apps-and-vulnerability-explained (1)

همیشه به یاد داشته باشید که چه چیزی را بر روی دستگاه خود دانلود می کنید. اگر حتی دستگاه های آلوده فقط برای انتقال حجم استفاده شده باشند شما مشکلات دیگری نیز دارید. تاثیر بر عملکرد و عمر باتری.

[su_button url=”http://www.phonearena.com/news/New-malware-discovered-in-Play-Store-apps-could-pose-a-threat-for-corporate-users_id84885″ target=”blank” text_shadow=”0px 0px 0px #000000″]phonearena[/su_button]

0
0
برچسب ها: botnetبات نتبد افزار

سید علی موسوی

نویسنده سید علی موسوی

علاقه مند به دنیای تکنولوژی و اسمارتفون ها :) نگرانی در باره اینکه چه کسی در چه موردی در حال پیشی گرفتن از شماست را رها کنید و فقط کار خود را انجام دهید و بهترینی باشید که می توانید

۶نظر

 1. حالا اگه توی ای او اس بود…
  وای اپل فلان … اپل بیصار … مفتش گرونه …
  خب هر سیستم عاملی ممکنه مشکل داشته باشه و سازنده اون مشکلات رو تا حد ممکن رفع می کنه.
  این جنگ ها برای چیه ؟ (اشاره به پست ای او اس ۹٫۳٫۵ و رفع مشکلات امنیتی) :wacko:

  0
  0

درج نظرات: