بستن
حتما بخوانیدسامسونگ

با افت فروش شدید اپل، سامسونگ و دیگران ۳ شرکت چینی در بین پنج برند پرفروش موبایل قرار گرفتند

samsung-galaxy-s7-iphone-7-water

گزارش IDC که سهم شرکت های مختلف بازار موبایل از این بازار را نشان می دهد منتشر شده است و حقایق جالبی را بازگو می کند. به نظر می رسد که با افت فروش بزرگان بازار موبایل هوشمند، چینی ها کم کم در حال تبدیل به شدن به بزرگان فروش موبایل هوشمند در این بازار می شوند. در ادامه با ترنجی همراه باشید تا سهم شرکت های مختلف را از بازار موبایل بررسی کنیم.

idc-shipments-720x255

همانطور که می بینید همچنان سامسونگ در رده اول فروش جهانی ایستاده است. بر کسی پوشیده نیست که سامسونگ نیز همانند هر تولیدکننده دیگر چشم زیادی به پرچمدار خود یعنی گلکسی نوت ۷ داشت و با شکستی که در ارایه این دستگاه به بازار از بابت مشکل باتری آن پیش آمد، انتظار می رفت که شاهد افت محسوس از سهم این شرکت در بازار باشیم. امروز و پس از انتشار گزارش های مالی شرکت های مختلف، گزارش مالی سامسونگ نیز منتشر شد و در آن افت درآمد شدید این شرکت را در بخش موبایل شاهد بودیم اما به نظر می رسد سهم این شرکت از میزان فروش هم چنان در رده اول جهان تثبیت شده است! در نظر داشته باشید که هنوز تاثیر اصلی عدم حضور گلکسی نوت ۷ روی سهم سامسونگ از بازار در این گزارش دیده نمی شود و گزارش مربوط به چارک پایانی امسال به خوبی آن را نشان می دهد.

البته که این شرکت نسبت به سال گذشته شاهد افت ۱۳٫۵٪ در فروش بوده است اما باز هم سهم آن از کل بازار به کمتر از ۲۰٪ نرسیده است. پس از سامسونگ اپل ایستاده است که آن هم با افت ۵٫۳٪ در رده دوم قرار داد که به تنهایی ۱۲٫۵٪ از سهم بازار را در دست دارد. اپل نیز هنوز تاثیر مثبت آیفون ۷ و آیفون ۷ پلاس موفق را در فروش خود ندیده است و مسلما در چارک پایانی شاهد پیشرفت قابل توجه تری خواهیم بود.

پس از اپل و سامسونگ و افت فروش آن ها، ۳ شرکت چینی هواوی، اوپو و ویوو هستند که رتبه های سوم تا پنجم را در آن خود کرده و پیشرفت های چشم گیری دارند. هواوی با ۲۳٪ رشد فروش جهانی کم کم در حال نزدیک شدن به سهم دو رقمی از این بازار است. اوپو و ویوو با رشد بالای ۱۰۰٪ به نظر می رسد در روزهای خوشی به سر می برند و میزان فروش هر دو این شرکت ها با هم از میزان فروش اپل بیشتر است!

باقی تولیدکننده ها که شامل برندهای سرشناسی چون الجی، سونی، اچ تی سی، مایکروسافت می شوند در مجموع شاهد افت فروش ۷٫۵٪ بوده اند. در مجموع فروش بازار موبایل در چارک سوم سال ۲۰۱۶ برابر ۳۶۲٫۹ میلیون دستگاه بوده که این به معنی رشد ۱٪ نسبت به دوربه مشابه سال پیش است. نظر شما درباره وضعیت بازار موبایل های هوشمند چیست؟

businesswire

0
0
برچسب ها: galaxy note 7بازار موبایلگلکسی نوت 7

سینا عطایی

نویسنده سینا عطایی

حال روزگارت به خودت بستگی داره :)

۸نظر

درج نظرات: