بستن
Andriodآموزش و راهنماییترفندهای تلفن‌همراهگوگل

با استفاده از برنامه ‘Fingerprint Gestures’ یکی از جذاب ترین قابلیت های پیکسل های گوگل را به گوشی خود بیاورید

ap_resize

یکی از بهترین و جالب ترین قابلیت های پیکسل ها، توانایی استفاده از حسگر اثر انگشت برای پایین آوردن نوار نوتیفیکیشن است. گوگل در مراسم معرفی گوشی های خود اعلام کرد که این قابلیت قرار است به طور اختصاصی برای پیکسل ها بماند، اما شما می توانید این قابلیت را روی گوشی خود امتحان کنید.

SuperThomasLab، برنامه نویسی است که راه حلی برای این مشکل پیدا کرده است.Fingerprint Gestures برنامه ای است که دقیقا کاری را انجام می دهد که از نامش مشخص است. شما با استفاده از این برنامه می توانید حسگر اثر انگشت خود را طوری تنظیم کنید که بر اساس زمان تپ شما بر روی حسگر کار های مختلفی را انجام دهد.

nexus2cee_screenshot_20161112-173530

این برنامه حتی قابلیت هایی بسیار بیشتر از پیکسل ها را رای شما فراهم می کند. به عنوان مثال شما می توانید از حسگر خود به عنوان دکمه بازگشت، هوم، برنامه های اخیر، کنترلر پخش موزیک و …  استفاده کنید. اگر تلفن همرا شما روت شده باشد می توانید از قابلیت sleep هم استفاده کنید. کاربران اندروید ۷ و بالاتر می توانند از حسگر برای فعال کردن حالت چند پنجرگی هم استفاده کنند.

nexus2cee_screenshot_20161112-173546-217x386 nexus2cee_screenshot_20161112-173537-217x386

برای استفاده از این برنامه شما ورژن اندروید شما بالاتر از ۶ باشد. همچنین باید دستگاه مشا دارای حسگر اثر انگشت باشد. به این موضوع هم باید توجه کنید که این برنامه در تمام دستگاه ها به طور صحیح و کامل کار نمی کند. به عنوان مثال ما از این برنامه در دو دستگاه Nexus 5x و ZenPad 3S 10 استفاده کردیم. حسگر نکسوس تمام فرمان ها را به درستی اجرا می کرد در حالی که تبلت ما که حسگر مربوطه را در کلید فیزیکی هوم دارد، در اجرای برخی از فرمان ها مشکل داشت.

0
0

۴نظر

درج نظرات: