بستن
ترنجی

الاستومر خود ترمیم، راهکار جدید اپل برای ضد آب کردن آیفون

no thumb

اپل در ماه ژوئن ۲۰۱۴، پتنتی را در رابطه با ضد آب کردن آیفون با کمک الاستومر خود ترمیم (self-healing elastomer) ثبت کرده است. این راهکار، به اپل کمک خواهد کرد تا گوشی‌های جدیدی را با قابلیت ضد آب تولید کند. اخیرا نیز شایعاتی از ضد آب بودن پرچم‌دار بعدی اپل، یعنی آیفون ۷ به گوش رسید. الاستومر، می‌تواند شکل خود را از دست دهد و سپس شکل قبلی خود را به‌دست آورد. در ادامه همراه ترنجی باشید.

بهتر است برای پی بردن به این موضوع، مثالی زده شود. یک پورت هدفون را در نظر بگیرید که توسط یک الاستومر پوشیده شده است. زمانی که کابل هدفون را وارد پورت می‌کنید، الاستومر شکل خود را از دست می‌دهد و اجازه می‌دهد تا کابل، وارد پورت شود. زمانی که کابل هدفون را از آن خارج می‌کنید، الاستومر شکل قبلی خود را به‌دست می‌آورد. این پوشش، باعث ضد آب و ضد گرد و غبار شدن دستگاه می‌شود.

نام این پتنت، “دستگاه الکترونیکی با اتصال مخفی” است. چندی پیش خواندیم که آیفون ۶ اس و ۶ اس پلاس، قابلیت زنده ماندن تا یک ساعت در عمق کم را دارند. اپل از نوعی لاستیک در آیفون‌های جدید استفاده کرده است که باعث شده تا با وجود ضد آب نبودن آن‌ها، مقاومت خوبی از خود در برابر آب نشان دهند.

Apple-files-patent-for-a-self-healing-elastomer-which-can-lead-to-the-production-of-a-waterproof-iPhone6

Apple-files-patent-for-a-self-healing-elastomer-which-can-lead-to-the-production-of-a-waterproof-iPhone1

Apple-files-patent-for-a-self-healing-elastomer-which-can-lead-to-the-production-of-a-waterproof-iPhone2

Apple-files-patent-for-a-self-healing-elastomer-which-can-lead-to-the-production-of-a-waterproof-iPhone3

Apple-files-patent-for-a-self-healing-elastomer-which-can-lead-to-the-production-of-a-waterproof-iPhone4

Apple-files-patent-for-a-self-healing-elastomer-which-can-lead-to-the-production-of-a-waterproof-iPhone5

[su_button url=”http://www.phonearena.com/news/Apples-patent-application-for-self-healing-elastomer-could-lead-to-waterproof-iPhones_id76605″ target=”blank” background=”#04c571″ rel=”nofollow”]PhoneArena[/su_button]

0
0
برچسب ها: appleIphoneself-healing elastomerآیفوناپلالاستومر خود ترمیم

۹نظر

 1. به نظرم این تستایی که میگیرن و میگن تا یک ساعت زیر آب مونده بیشترشون دروغه چون یه کم قاب رویی گوشی بلند تر از قاب زیریش باشه تا بی نهایت زد آب میمونه دستگاه (قایق بر عکس زیر آب و تصور کنید) اگر میخوان تست واقعی و بگیرن بهتره اول تو آب تکونش بدن خوب و بعد بزارنش ببینن چقد میمونه 😐

  0
  0
  1. خوب تو از کجا میدونی…..تکامل با اختراع فرق داره….اومدیو روشش از سونی کاربردی تر و بهتر بودش.اونوقت چی؟؟؟؟بهش میگن تکامل….
   مث استفاده از ان اف سی واس پرداخت….
   مث اثر انگشت
   اینا هم قبلا بود اما اپل بود که تکاملش داد و همه گیر

   0
   0

درج نظرات: