بستن
مطالب ترنجی

آیفون ۷ ضد آب است، گواهینامه IP67 برای آیفون ۷ و آیفون ۷ پلاس

no thumb

اپل امشب با معرفی اپل واچ سری ۲ و مقاومت آن تا عمق ۵۰ متری در برابر آب ما را شگفت زده کرد و تا پیش معرفی آیفون ۷ به ما پیش فرض ضد آب بودن آیفون را نیز داد. اپل اصولا عادت به به جا صحبت کردن دارد، به عبارتی آنجا که باید به شکل بی نظیری با جزئیات صحبت می کند و آنجا که نه، به شکل جادویی فقط کلیت ماجرا را عنوان می کند. درباره ضد آب بودن آیفون ۷ و آیفون ۷ پلاس نیز جزئیات زیادی در کنفرانس ارایه نشد اما ما در ترنجی به این سوال پاسخ خواهیم داد، در ادامه با ترنجی همراه باشید.

iphone-7

عموما و طبق تجربه اکثر تولیدکننده های موبایل در اولین تجربه خود از ساخت یک دستگاه ضد آب یا بهتر بگوییم، مقاوم در برابر، با گواهینامه IP67 آغاز می کند. این حدس برای آیفون ۷ و آیفون ۷ پلاس نیز می توانست صحیح باشد اما با توجه به رقبایی مثل گلکسی اس ۷ و اکسپریا ایکس زد که هر دو دارای گواهینامه IP68 هستند، می توانستید حدس بزنید که اپل با توجه به تبحر خاص خود در زمینه بهترین تلاش برای اولین تجربه های خود، از IP68 استفاده کند.

متاسفانه یا خوشبختانه باید گفت اپل برای آیفون های جدید خود از گواهینماه IP67 بهره برده است و این یعنی این دستگاه ها تا عمق ۱ متری و مدت زمان ۳۰ دقیقه در برابر آب مقاوم خواهند بود. در گواهینامه IP68 که برای رقبای آیفون ۷ تایید شده است، مدت زمان ۳۰ دقیقه برای عمق ۱٫۵ متری قابل مقاومت است.

نظر شما درباره ضد آب بودن موبایل چیست؟ چنین قابلیتی لازم است؟ هر چند بعید نیست با توجه به اقدام اپل برای ضد آب کردن آیفون ها، دیگر این قابلیت به موضوعی جدانشدنی از موبایل ها تبدیل شود!

0
0
برچسب ها: آیفون 7گواهینامه IP67

سینا عطایی

نویسنده سینا عطایی

حال روزگارت به خودت بستگی داره :)

۵نظر

  1. والله اپل همچین پوخی نخورد به جون تو . مراسمشو کامل دیدم . اصلا اسمشو نو آوری نزاشت. اینم یه آپشن جدید بود که متاسفانه خود اپل کوتاهی کرده بود در موردش هر چند تا الانش هم با وجود ضد آب نبودن گوشی هاب قبلش ، مقاومت خوبی تو آب نشون می دادن .

   تو قسمت دوربین هم نگفت بهترین دوربین دنیا . همش تکرار می کرد بهترین دوربین بین تمام مدل های آیفون .

   0
   0

درج نظرات: