بستن
اپلتماشا کنید

آیا لنز آیفون ۷ واقعا از یاقوت کبود یا همان Sapphire است؟

iphone-7-camera-jet-black

اپل پس از آیفون ۵ برای محافظت از دوربین آیفون های خود از محافظ یاقوت کبود یا همان Sapphire استفاده کرد. این موضوع اطمینان خاطر خوبی به کاربر می دهد و در فروش محصول تاثیر مثبتی دارد چرا که دوربین نیز همانند نمایشگر یکی از بخش های مهم موبایل شماست و اگر روی آن خش بیفتد مهم نیست که کیفیت دوربین شما چقدر خوب است، دیگر آن خروجی را که باید ارایه نمی دهد. همیشه برخی کاربران هستند که با ارایه یک قابلیت جدید توسط شرکت ها به دنبال آزمودن صحت این ادعا هستند، هر چند یاقوت کبود یا همان Sapphire موضوع جدید در آیفون ها نیست اما JerryRigEverything تصمیم گرفته است درباره همه آیفون ها با این ادعا تستی نشان دهنده میزان مقاومت لنز آیفون ها را بسنجد. در ادامه با ترنجی همراه باشید تا این ویدیو را با هم ببینیم.

حتما مقایسه های JerryRigEverything را درباره مقاومت دستگاه های مختلف دیده اید. یکی از آیتم های این تست ها مقاومت در برابر خش پذیری است. در این تست ابزارهای تیزی در مقیاس ۱ تا ۱۰ استفاده می شود. ۱۰ بالاترین حد مقاومت است که برابر مقاومت الماس می باشد، در این تست قرار است لنز آیفون ۷ تا آیفون ۵ اس را با ابزارها بخراشد و با شیشه محافظ ساعت Tissot خود مقایسه کند.

در این تست تنها به موارد قابل مشاهده روی شیشه اکتفا نمی شود و بررسی عمیق تری نیز انجام شده است. اجازه بدهید این ویدیو را با هم ببینیم:

پس از آزمایش ها و مشاهدات متفاوت در نهایت می توان به این نتیجه رسید که لنز آیفون ۷ نه به مقاومت Sapphire که به مقاومت شیشه های محافظ استفاده شده در دیگر پرچمدارها یا دستگاه هایی که شیشه محافظ ویژه برای لنز خود دارند است. نظر شما درباره این موضوع چیست؟

JerryRigEverything

0
0
برچسب ها: iphone 7آیفون 7دوربین آیفون 7لنز آیفون 7

سینا عطایی

نویسنده سینا عطایی

حال روزگارت به خودت بستگی داره :)

۴نظر

 1. اپل برای ایفون ۷ پلاس حق داره چون سطح شیشه لنز اون بیشتره و شکنندگیش بیشتر میشه ولی برای ۷؟
  خداییش جک هدفون کم نبود؟لنز سافایر رو هم گرفتن؟
  همین طوری واسه خنده:یادمه یکی میگفت تو تست اکسپریا زد ۵ پریمیوم با الماسم نتونستن روش خط بندازن.خوشبختانه دیگه خبری ازش نیست باید مشقاشو بنویسه

  0
  0
  1. نه اون شخص هنوزم داره اکاذیبشو پخش میکنه متاستفانه.
   جملشم این بود که زد ۵ پریمیوم تا نهمی(منظور در جه نه سختی هست) هم خط نیافتاد.تنها در صئرتی این امکان پذیره که جنس شیشه زد ۵ پریمیوم از الماس که درجه سختیش ۱۰ هست ساخته شده باشه.۹ کوارتز هست .یعنی مسخره ترین جمله ای که شنیدم بود و این فرد تنها و تنها کارش نوشتن این چرت و پرت هاست

   0
   0

درج نظرات: