بستن
ترنجی

آغاز عملیات پاک‌سازی شهرستان‌ها از بازی‌های غیرمجاز؛ کشف بیش از ۴۵۰۰۰ بازی رایانه‌ای غیرمجاز تنها در چهار مرکز استان

no thumb

رییس ستاد مبارزه با بازی‌های غیرمجاز از آغاز عملیات‌های ماهانه جهت پاک‌سازی شهرستان‌ها از بازی‌های رایانه‌ای غیرمجاز خبر داد. به گزارش روابط عمومی بنیاد ملی بازی‌های رایانه‌ای، خسرو کردمیهن از تشکیل ستاد مبارزه با بازی‌های رایانه‌ای غیرمجاز در مرکز استان‌ها خبر داد و گفت: این ستادها از چهار عضو دائمی شامل نماینده محترم وزرات ارشاد مرکز استان، نماینده محترم مرجع قضایی، نماینده محترم پلیس امنیت اخلاقی و نماینده محترم نظارت بر اماکن عمومی ناجا تشکیل می‌شود.

کردمیهن از آغاز عملیات‌های پاک‌سازی در شهرستان‌ها خبر داد و گفت: پس از تشکیل ستادها در مراکز استان، به صورت آزمایشی و جهت آموزش ستاد شهرستان‌ها، چهار عملیات در شهرستان‌های رشت، ارومیه، اهواز و یزد انجام شد.

رییس ستاد مبارزه با بازی‌های رایانه‌ای غیرمجاز ادامه داد: تنها در همین چهار عملیات آموزشی بیش از ۴۵۰۰۰ هزار بازی غیرمجاز کشف و ضبط شد. در شهرستان رشت ۵۲۶۰ بازی از ۷ واحد توزیع، در شهرستان ارومیه ۳۶۷۷ بازی از ۷ واحد توزیع، در شهرستان اهواز ۲۶۸۳۰ بازی از ۴ واحد توزیع و در شهرستان یزد ۱۰۸۲۸ بازی از ۵ واحد توزیع کشف و ضبط شد. خسرو کردمیهن به وضعیت اسفناک عرضه محصولات فرهنگی در شهرستان‌ها اشاره کرد و گفت: در شهرستان یزد این اولین بار طی ۵ سال گذشته بود که عملیاتی جهت پاک‌سازی محصولات فرهنگی غیرمجاز انجام می‌گرفت. وضعیت این شهرستان به‌گونه‌ای بود که بازی غیرمجاز و سیاسی Battlefield 3 به صورت آشکارا در مغازه‌ها به فروش می‌رسید.

کردمیهن ادامه داد: از این پس ماهانه دو مرکز استان مورد بازرسی و عملیات‌های پاک‌سازی قرار خواهد گرفت و این مهم در راستای رسیدن به بازاری یک‌پارچه و هم‌چنین مشخص شدن آمار فروش و عرضه بازی‌های در کشور صورت می‌گیرد. از طرفی این کار جهت حمایت از بازار بازی‌های مجاز و ناشرانی است که به صورت قانونی در حال فعالیت و عرضه این محصولات هستند.

0
0
برچسب ها: کردمهین

صدرا مخملی

نویسنده صدرا مخملی

شروعی تازه ....

۱۲نظر

 1. کار بیخود و هدر دادن پول و سرمایه ملی به این میگن
  کلا فکر هم نکردن به موضوع آخه مثلا شهر یزد کلا ۵ واحد توزیع داره یا مثلا تهران ۱۰ تا واحد توزیع داره ؟؟؟
  بعد اینترنت رو چیکار میکنن؟؟
  فروشنده های محلی و کوچک رو چه طور کنترل مینن؟؟

  0
  0

درج نظرات: